Kopru se izmika tretje mesto

Možnosti, da bi Koper osvojil želeno tretje mesto so minimalne. Riko je zmagal v Novem mestu, pričakovati je, da bo doma boljši tudi od Škofjeločanov. Za skok na tretje mesto bi tako morali Koprčani dobiti obe zadnji tekmi: najprej v Velenju, nazadnje pa še doma prav proti Ribničanom. Po porazu Gorenja v Škofji Loki bodo Celjani nov naslov zagotovo potrdili že v četrtek, ko gostujejo v Novem mestu.

Škofjeločani (v zelenih dresih), ki so minuli teden izgubili s
Koprom na Škofijah, so v minulem krogu presenetili z zmago
nad Gorenjem, s katero so praktično ustoličili nove (stare )
prvake iz Celja. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Škofjeločani (v zelenih dresih), ki so minuli teden izgubili s Koprom na Škofijah, so v minulem krogu presenetili z zmago nad Gorenjem, s katero so praktično ustoličili nove (stare ) prvake iz Celja. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Prva DRL, liga za prvaka

8. krog - Celje PL : Koper 2013 37:32 (17:15), Urbanscape Loka : Gorenje Velenje 24:16 (19:13), Krka : Riko Ribnica 30:33 (15:18).

Celje PL 8 7 1 0 262:215 53
Gorenje Vel. 8 5 1 2 212:195 49
Riko Ribnica 8 4 1 3 226:222 45
Koper 2013 8 2 2 4 208:216 44
Urban. Loka 8 3 0 5 193:208 35
Krka 8 0 1 7 214:259 29

Pari 9. kroga, 25. maja - Krka : Celje PL. 26. maja - Riko Ribnica : Urbanscape Loka, 28. maja - Gorenje Velenje : Koper 2013.

Celje PL : Koper 37:32 (17:15)

CELJE > Dvorana Zlatorog, gledalcev 400, sodnika Sok in Lah.

Najboljši pri Celju Pivovarni Laško: Janc 8 golov, Mačkovšek in Mlakar po 5.

Koper 2013: Vončina, Vran, Dolenc, Grzentič 3, Vlah 4, Krečič 2, Matijaševič 1, Gašperšič 1, Moljk 3, Gorela 8, Zugan, Rapotec 3, Smolnik 3, Sokolič 2, Planinc, Bratkovič. Trener: Zoran Jovičić.

7-m: Celje PL 0, Koper 2 (2); izključitve: Celje PL 4, Koper 2 minuti.

Rokometaši koprskega kluba so v Celju pokazali dobro predstavo, a so bili domačini po pričakovanjih vseeno premočni. Srečanje je bilo sicer zelo športno, o čemer priča izjemno nizko število izključitev in najstrožjih kazni na obeh straneh.

Potem ko so državni prvaki na začetku dvoboja povedli s 4:1, so Koprčani uporabili svoje najmočnejše orožje - hitrost ter odigrali zelo dober prvi polčas. Igra je stekla, telesno močnejši igralci Celja pa so se znašli v težavah in ob razpoloženemu vratarju Blažu Vončini so gostje v 26. minuti izenačili na 14. V končnici sta sledili dve napaki Kopra, a je bil zaostanek ob odhodu na odmor še znosen, tako da se je obetalo napeto nadaljevanje.

V drugem delu igre so gostitelji takoj podvojili prednost, a so Koprčani kmalu odgovorili in do sredine polčasa ponovno zaostajali le za dva zadetka. Toda sledil je manjši padec zbranosti koprskega moštva, kar je izkušena ekipa, kot je celjska, takoj izkoristila. Rokometaši Pivovarne Laško so z delnim izidom 5:1 ušli na neulovljivo razliko in tako odločili dvoboj. Prednost Celjanov je potem dosegla tudi osem golov (34:26).

“Za kaj več je tokrat manjkalo malce drznosti. Napravili smo preveč naivnih napak, kar so izkušeni Celjani kaznovali,” je po tekmi povedal predsednik koprskega kluba Aljoša Bertok.

SANDI JERMAN

Prva DRL, liga za obstanek

12. krog - Trimo Trebnje : Jeruzalem Ormož 32:31, Maribor Branik : Slovenj Gradec 2011 35:34, Drava Ptuj : Dol Tki Hrastnik 29:38. Istrabenz plini Izola : Dobova - jutri.

Vrstni red - Maribor Branik 45, Trimo Trebnje 43, Jeruzalem Ormož 41, Dobova 33, Slovenj Gradec 2011 27, Dol Tki Hrastnik 26, Drava Ptuj 10, Istrabenz plini Izola 2.

Pari 13. kroga, 26. maja - Drava : Istrabenz plini Izola, Maribor Branik : Dol Hrastnik. 27. maja - Slovenj Gradec : Trimo Trebnje, Jeruzalem Ormož : Dobova.