Olimpija prvak po osmih letih

Z včerajšnjo zmago Olimpije proti Rogaški s 94:78 na četrti finalni tekmi državnega prvenstva se je končala domača košarkarska sezona. Ljubljančani po dolgih letih suše slavijo naslov prvaka.

LJUBLJANA > Po dveh infarktnih zmagah Ljubljančanov se je Rogaška v boj za lovoriko vrnila s prepričljivo nedeljsko zmago v domači dvorani. Sinoči se je tehtnica dokončno nagnila na stran zmajev, ki so naslov prvaka nazadnje osvojili v sezoni 2008/09, letos pa so osvojili tudi pokalno lovoriko. Večji del prvega polčasa so pred 3000 ljubitelji košarke vodstvo po zaslugi petih trojk Darwina Davisa (29 točk) imeli Štajerci. Olimpija je drugi polčas odprla z delnim izidom 9:0, odpor borbenih Slatinčanov pa je s serijo točk v zadnji četrtini dokončno strl Brandon Jefferson (30 točk)in ljubljanska publika je vendarle dočakala povratek cenjene trofeje v prestolnico. “Sezono smo zaključili na najboljši možni način. Trdno smo bili odločeni, da se ne bomo vrnili v Rogaško Slatino. V drugem polčasu smo stopili na plin in odigrali fantastično ter zasluženo osvojili naslov,” je razplet komentiral Koprčan Gregor Hrovat (15 točk), eden ključnih mož Olimpije, ki je kot kapetan ekipe dvignil zmagovalni pokal. Zadnji Olimpijin pokal v sezoni 2008/09 je tudi dvignil Primorec, Sašo Ožbolt. Pri Rogaški je primorske barve zastopal Leon Šantelj (12). SM