Nov rekord Murovca

Po prvem delu atletskega državnega prvenstva za starejše mladince se je med Primorci najbolj izkazal član AK Gorica Jakob Murovec, ki je v teku na sto metrov dosegel normo za nastop na evropskem prvenstvu.

Novogoričan Jakob Murovec (tretji z leve) je izpolnil normo za
nastop na evropskem prvenstvu v teku na sto metrov. Foto: Igor Mušič
Novogoričan Jakob Murovec (tretji z leve) je izpolnil normo za nastop na evropskem prvenstvu v teku na sto metrov. Foto: Igor Mušič

PTUJ > Državno prvenstvo starejših mladincev in mladink v atletiki je letos gostil AK Ptuj. Po prvem delu so se Primorci najbolj izkazali v šprintih. Junak prvenstva je tekač na sto metrov AK Gorica Jakob Murovec, ki je letošnjo serijo popravljanja osebnih rekordov na tej progi podaljšal za nov mejnik. Za srebro na državnem prvenstvu je progo pretekel v času 10,69 sekunde. S tem je tudi z naskokom dosegel normo za nastop na evropskem prvenstvu (10,75). S časom za stopničke na absolutnem državnem prvenstvu je zmagal Kamničan Jure Grkman (10,52).

Na isti progi so izvrstno tekla tudi dekleta. Nova prvakinja, Kamničanka Agata Zupin, je bila s časom 11,60 kar za štiri desetinke sekunde hitrejša od norme za evropsko prvenstvo, najbolje letos (12,19) pa je za srebro tekla tekmovalka AK Koper Klara Begić. Še eno odličje - bronasto - je na primorsko šlo v teku na sto metrov z ovirami. S časom 14,77 sekunde ga je osvojila Lara Jagodnik iz Ilirske Bistrice (Kronos). Prvakinja je postala domačinka Maja Bedrač (14,06) pred Valentino Vavdi iz Slovenske Bistrice (14,74).

Ostali najboljši izidi, moški, 400 m: 4. Žan Žorž 52,97; 1500 m: 7. Timotej Stibilj (oba Kp) 4:43.44; daljina: 1. Rok Renner (KLC) 755, 6. Tine Šuligoj (Go) 675, 7. Žan Skok (Kronos, iz Sežane) 660.

V teku na 400 metrov je z zmago presenetil novogoriški atlet Simon Matiazzi (51,09), ki je bil hitrejši od najbližjih zasledovalcev, Domna Davidovića (Nav, 51,46) in Gregorja Rabuzina (Kladivar, 52,02).

Dolgoletno primorsko sušo na daljših progah je prekinil Postojnčan pri ljubljanski Olimpiji Klemen Vilhar, ki je v teku na 1500 metrov zasedel tretje mesto (4:08,80). Hitrejša sta bila Domžalčan Jakob Mali (4:02,41) in Velenjčan Teodor Majcenovič (4:03,07).

V sicer skromni konkurenci hoje na pet kilometrov je edini državni naslov v Koper prinesla Eva Čanadi, ki je cilj prečkala po dobrih 29 minutah (29:12,94).