Dva bivša za zmago

Primorski derbi 8. kroga druge SNL gledalcev ni ne razočaral ne navdušil. Čeprav so bili mnogo pred tekmo pripravljeni staviti na remi, so se Dekančani izkazali za trenutno boljšo ekipo.

Luka Stepančič (z žogo) je eden od ključnih igralec Dekanov
in to je z zadetkom potrdil tudi v Sežani Foto: Matej Glavina
Luka Stepančič (z žogo) je eden od ključnih igralec Dekanov in to je z zadetkom potrdil tudi v Sežani Foto: Matej Glavina

8. krog - Krka : Roltek Dob 2:1 (0:1), Cherry. Tabor : Jadran Dekani 0:2 (0:1), Fužinar Ravne : Farmtech Veržej 3:0 (0:0), Radomlje : Nafta 1903 1:0 (1:0), Ilirija 1911 : Rogaška 4:1 (2:1), Mura : Brda 4:0 (1:0), Zarica Kranj : Brežice T. Čatež 0:1 (0:0), Drava Ptuj : Bravo 1:0 (0:0).

Farm. Veržej 7 1 1 5 5:16 4

9. krog, 29. septembra Nafta 1903 : Ilirija 1911. 30. septembra - AŠK Bravo : Krka, Rogaška : Drava Ptuj, Roltek Dob : Cherrybox 24 Tabor Sežana. 1. oktobra - Farmtech Veržej : Kalcer Radomlje, Brežice Terme Čatež : Fužinar Ravne Systems, Brda : Zarica Kranj, Jadran Dekani : Mura.

Na dvoboju v Sežani sta bila v različnih ekipah tudi dva brata. Pri Taboru Rok Požrl ni stopil na igrišče, medtem ko je njegov leto dni starejši brat Jurij za Dekane odigral vso tekmo.

CH 24 Tabor : Jadran Dekani 0:2 (0:1)

SEŽANA > Stadion R. Štolfa, gledalcev 300, sodnik Sagrković (Vrhnika) 5,5. Strelca - 0:1 Stepančič (38), 0:2 Podgoršek (67).

Cherrybox24 Tabor Sežana: S. Bole 5,5, Salkić 5,5, Vidaković 6,5, Lukač 6, Slavec 5,5, Vukelić 6 (od 74. B. Bole-), Sever 5,5 (od 61. Škerjanc 6), Gulič 6, Stančič 6, Kosmač 5,5, Pavić 5,5 (od 61. Kariž 6). Trener: Uroš Barut.

Jadran Dekani: Rupnik 7, J. Požrl 6, Šop 6,5, Podgoršek 6,5, Vitezica 6,5, Krivičić 6 (od 77. Hadžić-), Babič 6, Rodica 6,5 (od 84. J. Rupnik-), Vitezica 6, Stepančič 7, Šćulac 6,5 (od 70. Petrovčič-), Vekić 6,5. Trener: Nevij Finkšt.

Rumeni kartoni: Vidaković, Lukač, Vukelić; J. Požrl, Podgoršek, Krivičić.

Precej navijačev je tokrat prišlo iz Istre, s “paralelnim” ozvočenjem, s katerega so vrteli “pesjansko” himno in spodbujali svoje igralce. Obisk je bil sicer nekoliko pod pričakovanji, saj v teh dneh na Krasu kraljuje trgatev.

Dekančani so jo tudi opravili in pozobali sežanske “češnjice,” ki so vso tekmo imele jalovo pobudo in bolj malo konkretnih zaključkov proti nasprotnikovemu golu. Če je na eni strani prevladovala brezidejnost, so bili na drugi na tekmeca zelo dobro pripravljeni. Lotili so se ga po že preizkušenem receptu, s tesnim pokrivanjem nevarnih nasprotnih igralcev in iskanjem priložnosti iz hitrih akcij in protinapadov. Sežanci so obetavno akcijo pripravili v 19. minuti, ko je bil Alen Pavić sam v kazenskem prostoru, vendar je predolgo okleval s strelom. Na drugi strani je le malo zatem žogo po lepi priložnosti iz prostega strela Marko Krivičić poslal pod oblake. Dekančani so bili v 23. minuti že blizu zadetku - vratar Sašo Bole je stekel v prazno, strel Tomaža Rodice po tleh pa se je počasi zakotalil do vratnice, od koder je žogo v polje brcnil Matic Slavec. Sežanci so postajali vse bolj nervozni, Dekančani pa vse bolj nevarni: ko je v 38. minuti napadalec Luka Vekić med slalomom na tla položil dva domačina in je njegov prodor še nekako ustavil Andrej Lukač, je gol visel v zraku. In je padel minuto zatem iz prostega strela s 30 metrov, zadel pa je najboljši v gostujoči vrsti Luka Stepančič - igral je v obeh moštvih in je edini, ki je na derbijih zabil gol v dresih obeh ekip. Drugi polčas je bil podoben prvemu. Sežanci so sicer več streljali proti golu, ampak ne Marko Vukelić ne Leon Sever nista bila nevarna. Vendar pa je glavna naloga izkušenega Anžeta Rupnika še čakala. Če je v prvem polčasu slab sodnik Asmir Sagrković z odločitvami paral živce domačim, bi jih v drugem lahko gostom. V 66. minuti bi kaj lahko pokazal na belo piko po trku Dražena Vidakovića in Gregorja Šćulca, vendar je pokazal le na kot, zato pa je v 75. minuti po prerivanju pokazal na belo piko za gostitelje, a je Eriku Salkiću Rupnik strel ubranil. Tedaj je bil izid že 0:2, saj je nekaj minut prej Sežanec v dekanskih vrstah Žan Podgoršek po podaji Vekića žogo spravil v mrežo. Tako je Tabor prvič izgubil, Jadran pa ostaja nepremagan. “Čestitke Dekančanom, saj so zasluženo zmagali. Dejansko smo igrali samo mi, medtem ko so oni izkoriščali priložnosti. Mi smo igrali, oni so dajali gole. Nasprotna ekipa je bila zelo dobro postavljena, strnili so zvezno vrsto in tudi obrambo proti sredini, prek podaj po sredini bi šlo, ampak tokrat ni bil naš dan. Odraz slabega tedna je bila slaba tekma,” je povedal domači centralni branilec Andrej Lukač. Odmeva na tekmo iz dekanskega tabora nismo dobili, ker je pomočnik trenerja Alen Šćulac odločil, da igralci ne bodo dajali izjav. ROK MAVER

Mura : Brda 4:0 (1:0)

MURSKA SOBOTA > Stadion Fazanerija, gledalcev 900, sodnik Borošak (Maribor). Strelci - Bobičanec (26), 2:0 Kozar (63), 3:0 Karničnik (80), 4:0 Šlak (90).

Brda: Radikon, G. Debenjak, Shongo, B. Kavčič (od 68. Bužinel), Kompara (od 77. Ferjančič), Rijavec, Terziev, Simčič Zuljan, J. Kodermac (od 68. Damiano), Kuraj. M. Kavčič. Trener: Florijan Debenjak.

Brici so se vodilni Muri tudi zaradi zgoščenega razporeda zoperstavili s kombinirano postavo. Doma sta ostala nekoliko načeta Leon Kodermac in Marko Rojc, kot tujec pa je ostal zunaj kadra tudi Favour Anyekan. Od prve minute sta zaigrala Goran Terziev in mladi Jakob Kodermac, ki je imel še pri izidu 0:0 obetavni priložnosti. Pobudo so sicer imeli gostitelji, ki pa so prvi zadetek dosegli iz protinapada po kotu Bricev. Matija Radikon, ki je kljub štirim prejetim golom dobro opravil svoje delo, je bil ob preusmerjenem strelu Luke Bobičanca nemočen. Tudi v nadaljevanju gostje niso pustili slabega vtisa, a so pri zadetkih plačali davek na posamične napake. ASO