Krim ostaja razred zase

Stekla so prvenstva v vseh rokometnih ligah s primorskimi udeleženci. Edini moški prvoligaš Koper v prvih treh krogih sicer ni izgubil, a je po mnenju vseh prikazal precej manj od pričakovanj. Tudi v Ljubljani je povratniku v ligo Slovanu le z muko iztrgal vse tri točke. Pri ženskah Krim po pričakovanju ostaja razred zase, Ajdovke pa očitno čaka še veliko dela za vrnitev na lanskoletni položaj. Veseli uspešen začetek Koprčank.

Prva A DRL moški

3. krog - LL Grosist Slovan ; Koper 2013 26:27 (12:14), Jeruzalem Ormož : Trimo Trebnje 22:19 (11:9), Dobova : Herz Šmartno 28:28 (12:14), Krka : Riko Ribnica 29:26 (16:13), Maribor : Branik : Urbanscape Loka 32:21 (18:12),

Dobova 3 0 1 2 80:91 1

4. krog, 30. septembra - Koper : Urbanscape Loka, Riko Ribnica: Maribor Branik, Herz Šmartno : Krka, Trimo Trebnje : Dobova, LL Grosist Slovan : Jeruzalem Ormož.

Prva B DRL moški

2. krog - Črnomelj : Istrabenz plini 26:30 (11:12), Krim : Radeče papir 28:29 (12:18), Rudar : Brežice 28:23 (13:15), Škofljica Pekarna Pečjak : Grosuplje 28:26 (15:14), Sviš Ivančna Gorica : Krško 31:25 (15:12), Drava Ptuj : Škerjanc Jadran H-K 28:24 (12:8), Dol Tki Hrastnik : Slovenj Gradec 29:24 (13:12)

Črnomelj 2 0 0 2 49:62 0

3. krog, 30. september - Krško : Črnomelj, Škerjanc Jadran H-K : Sviš, Radeče papir : Drava, Slovenj Gradec : Krim OlimpijaBrežice : Dol Tki Hrastnik, Grosuplje : Rudar, Istrabenz plini Izola : Škofljica Pekarna Pečjak.

Prva A DRL ženske

2. krog - Aklimat Ptuj : Zagorje 18:36(8:18), Z'dežele : Zelene doline Žalec 26:21 (12:9), Jadran Bluemarine H-K : Krka 16:28 (8:13), Mlinotest Ajdovščina : Krim Mercator 17:32 (12:15), Ljubljana : Žurd Koper 27:31 (15:16).

Aklimat Ptuj 2 0 0 2 36:63 0

3. krog, 7. oktobra - Žurd Koper : Z' dežele, Zagorje : Ljubljana, Krka : Aklimat Ptuj, Krim Mercator : Jadran Bluemarine H-K, Zelene doline Žalec : Mlinotest.

Ljubljana : Žurd Koper 27:31 (15:16)

LJUBLJANA > Dvorana ŠC Stožice, gledalcev 35, sodnika Satler in Pukšič.

Najboljše pri RK Ljubljana: Abina 6, Bon-Brzin 5, Urbančič 4 gole, Arhanič 15 obramb.

Žurd Koper: Pavič (11 obramb), Fidel (1), Škabar, Munda 1, Gojkovič 6, Jagurdžija 7, Petrinja 5, Bertok, Vukelić 1, Zorko 1, Mattica, Štritof, Vončina, Teraž 4, Vatovec 6, Peharc. Trener: Valentino Štingl.

Izključitve: Ljubljana 2, Koper 2 minuti; 7-m: Ljubljana 6 (3), Koper 4 (2).

Koprčanke so v Ljubljano odšle po zmago in načrt uresničile. Na začetku tekme so sicer gostiteljice v 11. minuti vodile že s 7:2, Koprčanke pa so po minuti odmora odgovorile z delnim izidom 4:0. Do 22. minute so izid izenačile (9:9) in za gol dobile živahno končnico polčasa. Ljubljana je ostala v igri za zmago še šest minut v nadaljevanju, potem je po rezultatu 18:18 sledil nov delni izid 4:0 za žurdovke. Prednost Koprčank je kmalu zatem narasla tudi na sedem golov, tako da so lahko do konca tekme mirno nadzirale potek dogajanja. Tokrat velja pri koprski ekipi posebej poudariti strelski izkupiček Amine Jagrudžije (7 golov), Mirjane Gojkovič (6) in Karin Vatovec (6). SJ

Jadran Bluemarine : Krka 16:28 (8:13)

HRPELJE > Modra dvorana, gledalcev 100, sodnika Jeraj in Kostič.

Jadran Bulemarine HK: Grmšek, Klobas, Bajič 2, Kovačevič, Žerjal, Grk, Malec 1, Kitanovski, Šafran, S. Poplašen 2, Maglica 2, Bolčič, Šiškovič 4, A. Poplašen 5, Ujčič. Trener: Igor Poklar.

Najboljše pri ŽRK Krka: Vrček 8 golov, Leški, Mrmolja in Lovšin po 4.

Izključitve: Jadran 8, Krka 6 minut; 7-m: Jadran 3(2), Krka 2 (2).

Jadran je tokrat moral priznati premoč Krke. Novomeščanke imajo uigrano ekipo, ki je skupaj že dlje časa in domačinke so z gostjami držale korak le do končnice prvega polčasa, ko je Krka prišla do prve občutnejše prednosti petih zadetkov. Na domači strani so se v prvem delu igre med strelke vpisale le tri igralke, kar je proti kakovostni ekipi, kot je dolenjska, premalo. V drugem polčasu je bilo upanja na morebiten preobrat hitro konec. Prednost Krke je vseskozi naraščala in prav na koncu dosegla tudi najvišjo razliko. SJ

Prva B DRL ženske

1. krog - Naklo : Šempeter Vrtojba 42:19 (19:7), Litija : Izola 27:23 (14:10), Velenje : Tržič -

2. krog, 30. septembra - Šempeter Vrtojba : Litija, Tržič : Naklo.