“Lučo” blesti, Mura se je izvlekla

Trinajsti krog je številki primerno prinesel nekatere napete tekme in tudi kakšno presenečenje. Dekani tudi brez Gregorja Šćulca tresejo mreže tekmecev. Na tekmi z dvema izključitvama in dvema enajstmetrovkama v Sežani je Mura odnesla vse, gostitelji pa so zgrešili vse, kar se je dalo, tudi četrto enajstmetrovko v prvenstvu.

Dino Stančič (levo) je imel tri lepe priložnosti za zadetek proti
Muri. Foto: MATEJ GLAVINA
Dino Stančič (levo) je imel tri lepe priložnosti za zadetek proti Muri. Foto: MATEJ GLAVINA

Druga SNL

13. krog - Cherry. Tabor : Mura 0:1 (0:0), Farmtech Veržej : Drava Ptuj 0:2 (0:2), Bravo : Fužinar Ravne 4:0 (1:0), Krka : Zarica Kranj 4:2 (1:0), Brežice T. Čatež : Nafta 1903 2:3 (0:2), Brda : Rogaška 0:0, Jadran Dekani : Ilirija 1911 4:2 (2:2), Roltek Dob : Radomlje 2:1 (2:1).

F. Veržej 13 1 4 8 5:24 7

Primorski pari 14. kroga (sobota) - Rogaška : Jadran Dekani, Nafta : Brda; (nedelja) - Zarica Kranj : Tabor.

Jadran Dekani : Ilirija 1911 4:2 (2:2)

DEKANI > Stadion I. Gregoriča, gledalcev 150, sodnik Goričan (Loče pri Poljčanah). Strelci - 0:1 Vidic (1), 0:2 Corn (20), 1:2 Stepančič (31), 2:2 Rodica (43), 3:2 Vekić (48), 4:2 Stepančič (86).

Jadran Dekani: A. Rupnik, Stepančič, Kljajić, Požrl, Terčič, Palčič (od 27. Vekić), Petrovčič, Babič, Vitezica, Rodica (od 82. Perše), J. Rupnik (od 69. Hadžić).

Pravi festival zadetkov in veliko razburjenj je ponudila tekma med Dekani in Ilirijo. Letos so izbranci trenerja Alena Šćulca tekme na svojem igrišču že večkrat začeli zaspano in dovolili gostom, da povedejo. Ilirija je povedla iz prvega napada na tekmi, po dobre pol minute igre je z leve strani podal stari znanec s prvoligaških zelenic Enes Rujović, iz drugega poskusa pa zadel Žiga Vidic. Pesjani so imeli terensko premoč, a konkretnejših priložnosti si niso priigrali, zato so ponovno udarili gostje prek Jake Corna. Že po slabe pol ure igre je domača klop posegla po menjavi: iz igre je moral vezist Jan Palčič in v ogenj pa napadalec Luka Vekić. Menjava se je kmalu obrestovala. Motor domače igre Luka Stepančič - “Lučo” je stekel za hrbet obrambe Ilirije in z izjemnim lobom premagal gostujočega vratarja. V 40. minuti je nemogoče zapravil Tomaž Rodica, ki pa se je odkupil že tri minute kasneje, ko je po odlični podaji Aleksa Petrovčiča z glavo vendarle matiral Matea Barukčiča.

V drugem polčasu so igrali samo gostitelji. Popoln preobrat jim je uspel že po treh minutah, ko je Vekić z desnico odlično zadel žogo in s približno 20 metrov zabil za 3:2. Na navdušenje številnih domačih privržencev so po hitrem protinapadu Dekani pet minut pred koncem ponovno zadeli prek Stepančiča, ki je z zadetkom svojo bero zaokrožil na skupnih osem zadetkov. “To je zasluga cele ekipe. Če bomo tako nadaljevali, imamo možnost biti celo na vrhu, kar smo si potihoma želeli,” je povedal igralec tekme Stepančič. V taboru Ilirije je bilo povsem drugačno razpoloženje, kapetan Lamin Diallo je bil razočaran: “Morali se bomo kar krepko zamisliti in ugotoviti, kako naprej.” ARMIN SEJARIĆ

Cherrybox 24 Tabor Sežana : Mura 0:1 (0:0)

SEŽANA > Stadion R. Štolfa, gledalcev 350, sodnik Sagrković (Vrhnika) 4,5. Strelec Kozar (57, z 11m).

Cherrybox 24 Tabor Sežana: Rener 6, Slavec 6, Gavrić 6,5 (od 85. Črgan-), Vukelić 5,5, Lukač 6,5, Sever 5 (od 85. Gulič-), Kosmač 6,5, Masten 5,5 (od 64. Škerjanc 6), Stančič 5,5, Požrl 5,5, Salkić 6. Trener: Uroš Barut.

V obeh taborih so se po tekmi, ki je ponudila marsikaj, strinjali v dveh stvareh - da je šlo za lepo nogometno predstavo, oboji so bili nezadovoljni z delom slabega sodnika Asmirja Sagrkovića s povsem nerazumljivim kriterijem prekrškov, deljenja kartonov in dosojanja najstrožjih kazni. Mura se je spretno izvlekla z bolj kot ne nevidnim “zvezdnikom” Luko Bobičancem na igrišču. Od vodilne ekipe prvenstva bi pričakovali več (imelo so zgolj dva nevarna strela v okvir vrat), medtem ko so gostitelji drago plačali zamujene priložnosti. Če je prvih 15 minut tekme kazalo na deročo Muro, pa je bila nato igra skoraj enakovredna, s štirimi izrazitimi priložnostmi domačih. Za začetek je Nik Masten ukradel žogo na sredini igrišča, jo spretno potisnil do Dina Stančiča, ki jo je sam iz oči v oči z gostujočim vratarjem poslal visoko nad gol. Stančič je med drugim v prvem delu še enkrat neuspešno ponovil vajo, prav tako bi lahko v sodnikovem dodatku iz podobnega položaja izenačil. Desni “vinger” češnjic si je v 36. minuti tudi priboril najstrožjo kazen, ki pa jo je drugič zapored slabo izvedel Marko Vukelić. Pred tem mu je Izolan v Murinem dresu Aleksandar Bošković na golovi črti z glavo preprečil zadetek.

Kmalu po začetku drugega polčasa je bil izključen Rok Požrl, sodnik pa je kmalu potem - v prvem polčasu ni pokazal na belo piko za Muro - to kompenziral z neobstoječim “penalom” ob komaj zaznavnem dotiku Erika Salkića in padcu Murinega igralca, ki se je sam zapletel. Alen Kozar je zanesljivo izvedel kazenski strel. V 77. minuti so bile moči z izključitvijo Arpada Vaša izenačene, toda vseskozi pasivna sežanska klop se ni znašla ter opravila preostali menjavi tik pred koncem tekme. ROK MAVER

Brda : Rogaška 0:0

VIPOLŽE > Športni park, gledalcev 120, sodnik Antič (Dekani).

Brda: Radikon (od 27. Mavrič), Debenjak, Shongo, B. Kavčič, Kompara, Rijavec, Ferjančič (od 63. J. Kodermac), Terziev, Simčič Zuljan (od 78. Bužinel), L. Kodermac, M. Kavčič. Trener: Anton Žlogar.

Brici so še na tretji tekmi ostali neporaženi in niso prejeli gola. Žal pa ga na domačem igrišču spet niso zabili, čeprav priložnosti ni manjkalo. Grega Debenjak, Matic Ferjančič, Goran Terziev in Matija Kompara, bi lahko razveselili domači tabor, ki ni mogel biti zadovoljen s sodniškim kriterijem. Zaradi ugovarjanja je drugi rumeni karton v 84. minuti prejel Goran Terziev. Gostitelji pa so že v prvem polčasu ostali brez vratarja Matije Radikona. Pri nesrečnem posredovanju si je zlomil sredinec na roki, zato je jesenski del sezone zanj bržkone že končan. V drugem polčasu se je ob poskusu nevarnih gostov, ki so zatresli tudi okvir vrat, izkazala njegova vratarska menjava Matej Mavrič. ASO