Izredne razmere

To, da so val ljudskega nezadovoljstva zajahali politiki, je najslabše, kar se je lahko zgodilo projektu referenduma o drugem tiru. Vstop največje opozicijske stranke SDS, nato SLS in drugih, zdaj pa še aktivni vstop Borisa Popoviča v kampanjo zbiranja podpisov bo neizogibno pripeljal do politizacije, ob kateri ne bodo več pomembni gradbeno-prometni in finančni argumenti, temveč se bo morebitno referendumsko odločanje zožilo na glasovanje o Miru Cerarju in o (ne)podpori vladi.

To ni dobro, saj so predstavniki civilne družbe s tehtnimi argumenti razložili, zakaj je omenjeni zakon škodljiv za Slovenijo. In če je vlada z nespretnim sprejemanjem zakona, ki je bil le pet dni v javni obravnavi, strokovne očitke pa je zavrnila s političnim dvigovanjem rok, vrgla senco na svoje dobre namene, je z včerajšnjo burko tudi koprski župan sprožil precej dvomov o svojih namenih. Ni namreč pojasnil, zakaj je bilo potrebno sklicati izredno sejo občinskega sveta, če pa je v četrtek že predvidena redna seja. V teh treh dneh ne bi mogla nastati neposredna škoda za občino, če o tej zadevi ne bi odločali, kar je po statutu lahko razlog za sklic izredne seje. Od četrtka bo še vedno 29 dni do konca zbiranja podpisov za referendum.

Popovič se skuša predstaviti kot uspešen krizni menedžer in tako umetno ustvarja izredne razmere, za katere nato sam ponuja rešitve. Tri mesece ni odgovarjal na predloge ministrstva, dokler ni prišlo do protestov Škofjotov in njegovega predloga o razpršitvi beguncev, za leto in pol je zaprl javne sanitarije na koprski tržnici, nato pa jih je prejšnji teden brez razloga odprl, v zgolj letu in pol je njegova ekipa pridelala več kot dva milijona evrov dolga FC Luki Koper, nakar ponuja prostovoljno in prisilno poravnavo. Sedaj pa še izredna seja ob 8.30 zjutraj, človek bi mislil, da je Severna Koreja napadla Koper. A so po njegovem razmere očitno tako izredne, da je lahko brez težav 45 minut stoje govoril za govorniškim pultom - zdravstvenih težav ni bilo opaziti.


Preberite še


Najbolj brano