Brignone zmagala na veleslalomu, Hrovatova do uspeha kariere

Italijanka Federica Brignone je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v italijanskem Kronplatzu. Drugo mesto je pripadlo najboljši veleslalomistki zime Francozinji Tessi Worley (+0,55), za popolni italijanski dan je poskrbela s tretjim mestom Marta Bassino (+0,57). Najboljša Slovenka je bila na 15. mestu Meta Hrovat (+2,14).

Najboljša Slovenka je bila na 15. mestu in z uspehom  kariere
Meta Hrovat. Foto: STA
Najboljša Slovenka je bila na 15. mestu in z uspehom kariere Meta Hrovat. Foto: STA

KRONPLATZ > V finalu so nastopile kar štiri Slovenke in vse osvojile točke. Osemnajstletna Meta Hrovat je s 15. mestom vpisala najboljši dosežek v svetovnem pokalu. V svojem prvem veleslalomskem finalu se je prvič v karieri zavihtela v prvo petnajsterico.

Tina Robnik je bila 25. (+3,35), 26. mesto (+3,83) je pripadlo Ani Bucik, ki je s tem vpisala osebni dosežek s prvimi veleslalomskimi točkami v svetovnem pokalu. Trenutno najboljša slovenska veleslalomistka Ana Drev je bila peta po prvi vožnji, a ji je velika napaka v spodnjem delu druge proge speljala vrhunsko uvrstitev. Drevova je z zaostankom 4,07 sekunde tako bila šele 27.