Nedokončan preobrat

Najmanj skrbi imajo v ligi za obstanek košarkarji koprskega kluba. V Šenčurju so portoroški košarkarji odigrali eno najboljših tekem v sezoni in šele v zadnjih sekundah nesrečno ostali brez zaslužene zmage.

Košarkarji Portoroža si zaslužijo priznanje za borbenost tudi v tekmovalno brezizhodnem položaju.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Košarkarji Portoroža si zaslužijo priznanje za borbenost tudi v tekmovalno brezizhodnem položaju.  Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Šenčur GGD : Portorož 75:74

ŠENČUR > Športna dvorana, gledalcev 100, sodniki: Poljanšek (Hraše), Škrbec (Kranj), Pipan (Lj.); četrtine: 23:14, 18:17, 17:18, 17:25.

Šenčur GGD: Collins, Novak 3, Jeršin 8, Martinčič 7, Pajić 2, Pavić 6, Hadžifejzović 16, Karavdić 11, Tovilović, Rebec 5, Varagić 7, Čičić 10. Trener: Gregor Vodenik.

1. krog - Tajfun : Terme Olimia 93:59, LTH Castings : Sixt Primorska 72:91, Šenčur Ggd : Portorož 75:74. Vrstni red - 1. Sixt Primorska 21, 2. Tajfun 18, 3. Šenčur Ggd 18, 4. Terme Olimia 16, 5. LTH Castings 14, 6. Portorož 12 točk.

Portorož: Hvalec, Pegan. Volk 2, Škerbec 32, Borse 10, Testen, Pišot 3, L. Cvetičanin, Katonar 19, Radanovič 6, Jovanovič 2, Medić. Trener: Konstantin Subotić.

Gostitelji so si hitro priigrali dvomestno prednost, ki so jo držali vse do 25. minute, ko je novinec v portoroškem dresu Andrej Volk izid znižal na 50:45. Sedem minut pred koncem je bilo 67:53, nato pa se je začel zaključni nalet ladjarjev, s koši nezaustavljivega Tima Škerbca. 49 sekund pred koncem je Sebastjan Borse s trojko znižal na 73:72, nato pa je Škerbec s črte prostih metov Portorož popeljal do točke prednosti. Šenčurjani so v zadnjih sekundah po težkem metu Miloša Varagića vendarle uspeli zmagati. “Nesrečno smo prejeli koš v zadnjem napadu, a lahko si le želim, da bi kljub vsem težavam v takšnem ritmu zdržali do konca sezone,” pravi trener Portoroža Konstantin Subotić. SM

LTH Castings : Sixt Primorska 72:91

ŠKOFJA LOKA > Dvorana Poden, gledalcev 80, sodniki: Gajšek (Podčetrtek), Kolar (Lj.), Česen (Kranj); četrtine - (22:26, 18:19, 12:24, 20:22.

LTH Castings: Grubelič 7 (2:1), Sajevic 3, Grum 15 (6:5), Bošnjak 16 (4:4), Jeseničnik 2 (2:2), Čučovič 4, Stopar 25 (5:4). Trener: Rade Mijanović.

Sixt Primorska: Radulović 3 (4:1), Ožegovič 9, Sanadze 19 (2:2), Zadnik 3, Kosi 5 (2:1), Zupan 11 (4:3), Glas 8 (2:2), Ćapin 9, Morina 16, Gajić 8 (2:1). Trener: Aleksander Sekulić.

Tigri so dvoboj odločili v tretji četrtini. Tedaj so z delnim izidom 12:2 pobegnili na 57:42. Koprčani so imeli več igralcev s točkami (deset), kot jih je imel na voljo domači trener (9). Med slednjimi je s 25 točkami izstopal 19-letni Aljaž Stopar, pri gostih, ki so zadeli 15 trojk, pa je že po tradiciji največ košev dosegel Duda Sanadze (19), Gezim Morina je proti svojemu nekdanjemu klubu v statistiko vpisal 16 točk in štiri podaje. Trener je več priložnosti namenil tudi mlajšim košarkarjem. RM