Spet menjava na vrhu

Dekančani so na vrhu lestvice tretje slovenske nogometne lige zahod kraljevali le teden dni. Po porazu v Mirnu so zdrsnili na tretje mesto, prvo pa so spet prevzeli Sežanci. Točkovna razlika med ekipami z vrha ostaja minimalna.

16. krog - Adria : Jadran Dekani 4:0 (0:0), Bilje : Ajdovščina 1:0 (0:0), Postojna : Ilirska Bistrica 1:2 (0:1), Izola : Cherrybox24 Tabor 1:2 (1:1), TKK Tolmin : Fama Vipava 0:1 (0:0).

Postojna 16 1 0 15 6:68 3

Pari 17. kroga, 25. marca - Tolmin : Adria; 26. marca - Vipava : Izola, Tabor : Postojna, Ilirska Bistrica : Bilje, Ajdovščina : Jadran.

Adria : Jadran Dekani 4:0 (0:0)

MIREN > Igrišče Pri štantu, gledalcev 120, sodnik Sagrković (Vrhnika). Strelci - 1:0 Keranović (53), 2:0 Wilson (72), 3:0 Pavić (83, 11 m), 4:0 Dornik (92).

Adria: Stergulc, Wilson (od 87. Lazar), Furlan, Šuligoj, Žižek, Keranović (od 84. Keranović), Devetak (od 85. Silič), Gomboc, Dornik, Pavić, Godnič. Trener: Borivoje Lučić.

Jadran Dekani: Rupnik, Stepančič (od 75. Starc), Pirjevec, Terčič, Peroša, Stipaničev, Ni. Finkšt (od 70. Pribac), Ščulac (od 84. Mijailovič), Babič, Vitezica, Šop. Trener: Nevij Finkšt.

V derbiju kroga so Mirenci še drugič v letošnji sezoni ugnali Dekančane in jih tudi prehiteli na lestvici. Po enakovrednem prvem polčasu so gostitelji v nadaljevanju tekmece povsem nadigrali. Mrežo gostov je po lepi akciji načel Alen Keranović, tehtnico pa je na mirensko stran z drugim golom dokončno nagnil Theodore Wilson. Domiselne akcije gostiteljev so se nadaljevale, v končnici tekme pa sta na sceno stopila še oba novinca, Alen Pavić in Jan Dornik, ki sta z goloma zaokrožila lepo in pomembno zmago Adrie. ASO

Elta Izola : Cherrybox24 Tabor 1:2 (1:1)

IZOLA > Mestni stadion, gledalcev 120, sodnik Matković (Ravne na Koroškem). Strelci - 1:0 Stark (24), 1:1 Gulič (43), 1:2 Kosmač (78).

Elta Izola: Gustinčič, Pletikos, Mandir, Da. Vidaković, Dr. Vidaković, Požrl, Bašič, Topić (od 59. Zupan), Kamenčić, Lee-Him (od 81. Ećimović), Stark. Trener: Nedžad Okčić.

Cherrybox24 Tabor: S. Bole, P. Barut, Vukelić, Lukač, Školnik (od 46. Kosmač), Škerjanc (od 58. Berginc), Gulič, Slavec, Nikolić (od 77. Črgan), K. Kariž, Gavrić. Trener: Uroš Barut.

Sežanci so se z zmago spet zavihteli na prvo mesto, a pot do treh točk ni bila niti malo enostavna. Izolani so povedli in imeli tudi nekaj lepih priložnosti, da bi še drugič zatresli mrežo gostov, ki pa so ob pravem času, tik pred odmorom, prišli do izenačenja. V drugem polčasu se je sicer sprva spet zdelo, da se lahko dvoboj zasuče v domačo korist. Pred sežanskim golom je bilo še nekajkrat vroče, Jurij Požrl je stresel tudi okvir vrat. Kazen za zamujene izolske priložnosti pa je prišla dobrih deset minut pred koncem tekme. Nace Kosmač, ki je vstopil v igro v drugem polčasu, je z zadetkom Sežancem prinesel dragocene tri točke. ASO

Bilje : Škou Ajdovščina 1:0 (0:0)

BILJE > Igrišče V dolinci, gledalcev 120, sodnik Šabanagić (Ljubljana). Strelec - 1:0 Doplihar (72, z 11 m).

Bilje: Lipičar, Eler (od 64. Koron), Panič, Koc, Kožuh, Bragato (od 64. Žniderčič), Doplihar, Masten (od 78. Barukčić), Sokanović, Tragin, Humar. Trener: Tadej Tomažič.

Škou Ajdovščina: An. Nabergoj, Žgur (od 87. J. Krapež), A. Kompara (od 75. Kokollari), Bajc, Žižmond, Filipič (od 60. Am. Nabergoj), Stibilj, M. Krapež, Jasnič, A. Krapež, L. Kompara. Trener: Peter Kalin.

Biljenci so se tako kot jeseni namučili z Ajdovci, a jim je na domačem igrišču vendarle uspelo zmagati. Tekma je sicer postregla s predvidljivim scenarijem, v katerem so si gostitelji prizadevali prebiti obrambni blok Ajdovcev, ki so dobro zapirali prostor pred svojimi vrati. Biljenci so neuspešno reševali uganko vse do 71. minute, ko je najstrožjo kazen priigral Kevin Humar. Še osmič v tej sezoni je iz enajstmetrovke v polno zadel s 13 goli najboljši strelec tretje SNL zahod Nejc Doplihar.

ASO

TKK Tolmin : Fama Vipava 0:1 (0:0)

TOLMIN > Športni park Brajda, gledalcev 150, sodnik Stojanoski (Šenčur). Strelec - 0:1 Leban (80, z 11 m).

TKK Tolmin: Drašček, Dowlin, Perše (od 81. Gilles), Šturm, Rakušček, B. Kavčič, Kutin, Kucalović, P. Kavčič, Zaletelj (od 17. A. Rutar), Torkar. Trener: Slobodan Veličkovič.

Fama Vipava: S. Nešković, M. Bratina, Petrič, Terčič, Leban, J. Nešković (od 90. Kodele), Peršič, Jamšek, A. Bratina (od 81. Bašić), Bremec (od 69. Sluga), Vidmar. Trener: Adrijan Fegic.

Vipavci so po uvodnem domačem remiju z Adrio prišli do polnega izkupička v Tolminu. V prvem polčasu sta imeli obe ekipi svoje priložnosti, s katerimi bi lahko spremenili izid. Miha Torkar je zatresel okvir vipavskih vrat, na drugi strani pa se med strelce ni uspel vpisati Nejc Vidmar, ki je tudi v drugem delu prišel do priložnosti. Ključni trenutek se je zgodil v končnici tekme, ko je sodnik Andraž Stojanoski v tolminskem kazenskem prostoru zapiskal najstrožjo kazen, še drugi rumeni karton pa je prejel novinec v vrstah Tolmina Bruce Dowlin. Iz enajstmetrovke je za zmago gostov zadel Tilen Leban.

ASO

Postojna : Ilirska Bistrica 1:2 (0:1)

POSTOJNA > Športni park, gledalcev 80, sodnik: Kordež (Maribor). Strelci - 0:1 Alibabić (40), 1:1 Ćuran (53), 1:2 Iskra (87).

Postojna: Lilić, Španić, Milaković, Vrbos, De. Moravac, Ibrišimović (od 72. Prošić), Da. Moravac (od 46. Golemac), Ćuran, Španić (od 84. Tiselj), Kovačić, Šućur. Trener: Tihomir Vrbos.

Ilirska Bistrica: Lucić, Piljić, Salkić, Alibabić, Ostojić-Vranković (od 49. Tamindžija), Matko (od 81. Prodanović), Možina, Kalanj, Iskra, Dubravčić, Baša. Trener: Ivan Primc.

Premierne prvenstvene zmage v Ajdovščini postojnski nogometaši niso uspeli nadgraditi s pozitivnim rezultatom na sosedskem obračunu z Bistričani. Gostje so v končnici prvega polčasa z zadetkom novinca Ervina Alibabića prišli do vodstva, ki pa so ga uspeli zadržati zgolj do 53. minute, ko je bil za torbarje uspešen Jasmin Ćuran. V napeti končnici so Bistričani uspeli zadeti še drugič in se z novimi tremi točkami utrdili na osmem mestu prvenstvene razpredelnice. SM