Čakarun za zakon bivšega v Domžalah in skok na vrh

Začenja se reprezentančni premor, ki pa to niti ni, saj bodo vmes odigrali zaostale tekme iz prvih krogov tekmovanj, ki so bile preložene zaradi sodniške stavke. Na vrhu prve lige kraljuje Primorska, v drugi pa je šlo po pred časom že skoraj ustaljenih tirnicah - z zmago Sežancev ter porazoma Plame in Portoroža.

Marijan Čakarun (desno) se je uveljavil kot eden ključnih
igralcev Primorske - v Domžalah je ob odločilnem košu
prispeval 17 točk in 11 skokov. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Marijan Čakarun (desno) se je uveljavil kot eden ključnih igralcev Primorske - v Domžalah je ob odločilnem košu prispeval 17 točk in 11 skokov. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Prva SKL

7. krog - Rogaška : Šenčur GGD 70:58, Helios Suns : Sixt Primorska 70:72, Zlatorog Laško : Ilirija 66:75, Krka : Hopsi Polzela 88:74, Petrol Olimpija : Šentjur - drevi.

Zlat. Laško 6 1 5 462:495 7

Zaostala tekma 1. kroga, 23. novembra - Sixt Primorska : Hopsi Polzela. 8. krog, 1. decembra - Petrol Olimpija : Rogaška. 2. decembra - Šentjur : Hopsi Polzela, Zlatorog Laško : Krka, Šenčur Ggd : Helios Suns. 3. decembra - Sixt Primorska : Ilirija.

Helios Suns : Sixt Primorska 70:72

DOMŽALE > Športna dvorana, gledalcev 800, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Poljanšek (Hraše), Krajnc (Limbuš); četrtine - 19:12, 12:27, 20:14, 19:19.

Helios Suns: Brodnik 3, Rojc 4, Pelko 12 (2:3), Močnik 10, Klavžar 3, Mahkovic 20 (7:7), Besedič 15, Šaškov 3. Trener: Jovan Bender.

Sixt Primorska: Ferme 6, Čakarun 17 (4:3), Joksimović 4, Mulalić 9 (1:1), Kosi 6 (2:2), Zupan 4, Hodžić 9, Vujasinović 6 (4:2), King 11 (4:3). Trener: Jurica Golemac.

Osebne napake: Helios 17, Primorska 20; prosti meti: Helios 10:9, Primorska 15:11; trojke: Helios 36:11, Primorska 25:7 (Hodžić 3, Mulalić, Ferme po 2).

Primorska se je z zmago nad Domžalčani učvrstila na vrhu lestvice prve SKL in je po porazu Šenčurja v Rogaški Slatini sama na prvem mestu.

Košarkarji Heliosa so tekmo zelo dobro začeli in povedli z 9:0. Ob koncu prve četrtine je bilo še 19:12 za Helios, po dveh zaporednih trojkah nekdanjega “barvarja” Alena Hodžića v 13. minuti tekme pa se je izidi obrnil v 20:19 za Primorsko. Naslednjih nekaj minut je bila tekma poravnana, potem pa so gostje hitro pobegnili na devet točk prednosti (37:28).

Začetek drugega polčasa je bil podoben uvodu tekme - Domžalčani so z razpoloženima Juretom Besedićem in Blažem Mahkovicem nadoknadili zaostanek, v zadnje tri minute tekme pa sta moštvi vstopili poravnani na 63:63.

Takrat je met za tri točke najprej zadel Jure Besedič, na krilih njegovih točk pa so gostitelji povedli z 68:64. V igro je vstopil Tadej Ferme, takoj zadel trojko, na drugi strani jo je vrnil Besedić. Gostitelji so nato prek Besedića in Mateja Rojca dvakrat zapored izgubili žogo v napadu, na drugi strani je Marijan Čakarun, tudi nekdanji igralec Heliosa, v zadnjih 49 sekundah tekme dosegel zadnjih pet točk, tudi polaganje, s katerim je Sixt Primorska prešla v vodstvo, ki ga ni več izpustila iz rok. V zadnjih sekundah je Čakarun zadel še prosti met, drugega namerno zgrešil in tigri so se veselili zaslužene, a težko prigarane zmage.

“Zadovoljni moramo biti z zmago, do katere smo se dokopali v zadnjih minutah. Naša igra zagotovo ni bila najboljša, z večjim delom tekme ne moremo biti zadovoljni. Na obrazih fantov se je videla utrujenost, a morali se bomo navaditi na tak ritem. Izgovorov med sezono ne sme biti,” je povedal Mirko Mulalić.

Druga SKL

7. krog - Ljubljana : Plama pur 73:66, Mesarija Prunk Sežana : Konjice 78:64, Parklji : Grosuplje 78:61, ECE Triglav : LTH Castings 69:82, Portorož : Terme Olimia 73:87, Brinox Medvode : Celje -.

Portorož 5 0 5 335:412 5

V sredo, 22. novembra, bodo odigrali štiri tekme preloženega prvega kroga - Celje : Plama pur, Parklji : Portorož, Brinox Medvode : Mesarija Prunk Sežana, Grosuplje : Konjice.

8. krog, 24. novembra - LTH Castings : Plama Pur, ECE Triglav : Brinox Medvode, Konjice : Ljubljana, Celje : Parklji. 25. novembra - Grosuplje : Portorož. 26. novembra - Terme Olimia Podčetrtek : Mesarija Prunk Sežana.

Mesarija Prunk Sežana : Konjice 78:64

SEŽANA > Dvorana SŠ Srečka Kosovela, gledalcev 350, sodnika Dovč (Domžale), Begič (Litija); četrtine - 29:19, 10:19, 20:11, 19:15.

Mesarija Prunk Sežana: Urbas 3, Sirnik 22, Stepančič 1, Kukanja, Grum 23, Milašinović 9, Mevla 2, Furlan 8, Brundula, Dimec 10. Trener: Igor Thaler.

Na tekmi z le tremi spremembami vodstva in enim izenačenjem je pač jasno, da je ena ekipa prevladovala. Sežanski košarkarji so si hitro opomogli po nokavtu v sosedskem derbiju v Ilirski Bistrici in potrdili, da je pač šlo za slabši večer. Konjičani so se domačemu moštvu uspeli povsem približati ob koncu prvega polčasa, ko so povedli za dve točki (36:8), na koncu pa je prednost domačih znašala točko. Tako se je v drugi del tekme prenesla tekmovalna napetost, ki je začela že zgodaj hlapeti, ko so gostitelji v petih minutah z delnim izidom 12:0 že postavili temelje nove zmage. Serijo je z eno svojih štirih trojk začel najboljši strelec domačih Matic Sirnik. Najvišja prednost mesarjev je znašala 18 točk. Pri Konjicah so bili štirje igralci z dvomestnim številom točk, največ (16) jih je prispeval Niko Bačvić.

Ljubljana : Plama pur 73:66

LJUBLJANA > ŠD Alojzija Šutarja, gledalcev 100, sodnika: Česen (Kranj) in Pur (Šmarje pri Jelšah); četrtine: 20:21, 17:14, 22:14, 14:17.

Plama pur: Muha 12 (8:4), Derenčin 4 (2:2), Zalar 9 (4:4), Hreščak 12 (1:0), Srebovt 4 (2:2), Jenko 9, Šajn, Janežič 2, Malečkar, Miličević 14, Brlan (2:0). Trener: Rok Dežman.

Košarkarji Plame pur sezono nadaljujejo v slogu toplo - hladno. Po gladki zmagi proti Mesariji Prunk so pri zadnjeuvrščeni Ljubljani doživeli novo hladno prho. Vse do zaključka prvega polčasa so Bistričani nadzorovali potek dogodkov na parketu, nato pa so gostiteljem dovolili serijo točk in gostje so se na veliki odmor odpravili z rezultatskim minusom. Nadaljevanje ni prineslo novega preobrata, saj Klemen Muha, Siniša Milićević in Tilen Zalar niso uspeli nadoknaditi slabega strelskega večera Anžeta Srebovta. Na drugi strani se je prvi strelec Ljubljane Jaka Štemberger (30 točk) poigraval z gostujočo obrambo in upanja za slavje Plame pur je bilo konec že dobre tri minute pred zadnjim piskom sirene.

Portorož : Terme Olimia 73:87

LUCIJA > Športna dvorana, gledalcev 70, sodnika: Fišer (Ljubljana) in Kuzmin (Vipava); četrtine: 19:22, 17:21, 19:21, 18:23. Portorož: Starman, Kavgić 12 (4:4), Miklavčič 8, Katonar 2, Rožanc 17 (1:1), Bahor 4, A. Cvetičanin, Vac 7, Prokopenko 13 (2:2), Pegan, L. Cvetičanin 10, Pišot. Trener: Tomo Krašovec.

Portorožani so se pogumno zoperstavili vodilni ekipi lige iz Podčetrtka, pri kateri je bil strelsko najbolj razpoložen ravno bivši ladjar Matija Radanović (22 točk). Domačini so ob zelo solidnem izkoristku metov za dve točki in ravnotežju v skoku gostom večji del dvoboja dihali za ovratnik ter po seriji trojk Luke Rožanca in Vadyma Prokopenka v 25. minuti celo povedli z 49:45. Sledil je nov nalet gostov, ki so v zadnjih pet minut dvoboja vstopili z enajstimi točkami naskoka. To jim je prineslo mirno končnico za šesto zmago v sezoni, medtem ko Portorožani ostajajo edini brez zmage v drugoligaškem tekmovanju.

Tretja SKL zahod

5. krog - Leone Ajdovščina : Nova Gorica ml. 74:65, Rosa Vrhnika : Pivka perutninarstvo 82:66, Globus : Tolmin 90:83, PVC Nagode Postojna : Hidria 82:55.

N. Gorica ml. 5 0 5 313:373 5

6. krog, 1. decembra - PVC Nagode Postojna : Leone Ajdovščina, Nova Gorica mladi : Globus. 2. decembra - Hidria : Pivka Perutninarstvo, Tolmin : Rosa Vrhnika.

PVC Nagode Postojna : Hidria 82:55

POSTOJNA > Dvorana ŠC, gledalcev 100, sodnika: Ploj (Ljubljana) in Lapanović (Novo mesto); četrtine: 22:18, 19:19, 20:11, 21:7.

PVC Nagode Postojna: Renko 5, Čretnik 14, Mikuž 15, Vadnov 2, Guček 5, Shehu 16, Mišič 25. Trener: Konstantin Subotić.

Hidria: Rupnik 17, Kržišnik 2, Erjavec 2, Obreza 18, Bogataj 7, Tratnik 9. Trener: Aleš Kastrin.

V petkovem obračunu vodilnih moštev zahodne skupine tretjeligaškega tekmovanja so postojnski košarkarji nadigrali goste iz Idrije in s tem potrdili, da lahko resno lovijo napredovanje v višji rang. Za torbarje je tokrat zaigral novinec iz Kosova Andi Shehu,ki je že v premiernem nastopu zbral dvomestno število točk in skokov. V domačem taboru so bili strelsko razpoloženi tudi Jure Mišič, Boris Čretnik in Matevž Mikuž, tako da so Idrijčani v drugem polčasu ob krajši klopi težko držali korak. Kljub razigranima Marku Obrezu in Blažu Rupniku so prepričljivo izgubili.