Zadnja avgustovska nedelja s turisti
Zadnjo avgustovsko nedeljo je zlasti popoldne pričakovati povečan promet turistov, ki se bodo z morja vračali proti domu. Gost promet je na cestah Portorož-Izola-Koper ter Šmarje-Koper. Na mejnih prehodih Jelšane, Gruškovje ter Dragonja za vstop v državo čakajo 20 minut.
LJUBLJANA > Zaradi prometne nesreče je bil nekaj časa zaprt predor Karavanke. Predor je sedaj ponovno odprt, a ga občasno zaradi varnosti še vedno zapirajo. Zato ostaja okoli tri kilometre dolg zastoj.
Na Prometno informacijskem centru za državne ceste priporočajo pot čez prelaza Ljubelj in Korensko Sedlo ali prehod Rateče. Za voznike, ki so namenjeni proti Kranjski Gori, pa priporočajo že izvoz Lipce.
Zastoj nastaja tudi na štajerski avtocesti med predorom Podmilj in Blagovico proti Ljubljani, kjer je zaradi prometne nesreče zaprt vozni pas.
V Prometno informacijskem centru za državne ceste ob tem opozarjajo, da so ceste po državi še naprej mokre in spolzke, zato previdnost ne bo odveč.
V skladu z napovedmi vremenoslovcev se prek Slovenije pomika vremenska fronta, ki je že prinesla precej padavin. Do osme ure je tako v severozahodni Sloveniji padlo od 20 do 40 litrov dežja na kvadratni meter, drugod manj, so zapisali na Agenciji RS za okolje (Arso).
Čez dan bo občasno še deževalo, vmes bodo krajevne nevihte in predvsem v zahodni Sloveniji lokalno tudi močnejši nalivi. Tam vremenoslovci do ponedeljka zjutraj pričakujejo še od 30 do 60 litrov dežja na kvadratni meter. Drugod bo predvidoma padlo od 15 do 30 litrov dežja na kvadratni meter.
STA