Beg pred policisti ga je stal 2477 evrov in 24 kazenskih točk

Kronika
, posodobljeno:

Dolenjski policisti so v sredo popoldan pri Blanci na območju Sevnice poskušali ustaviti voznika osebnega avtomobila, ki pa znakov ni upošteval in je želel pobegniti. Med tem je izgubil oblast nad vozilom, zdrsnil s ceste, nato pa grozil policistom ter enega napadel in poškodoval. Pijanega voznika so policisti uspeli obvladati.

Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična.STA

NOVO MESTO > Policisti Postaje prometne policije Novo mesto so voznika osebnega avtomobila poskušali ustaviti s svetlobnimi in zvočnimi signali.

Kršitelj znakov policistov ni upošteval in je s pospešeno hitrostjo nadaljeval vožnjo. Vijugal je po vozišču in z nevarno vožnjo ogrožal ostale udeležence v prometu. Zapeljal je na makadamsko cesto, zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom in s ceste zapeljal na brežino, kjer se je vozilo ustavilo, so danes sporočili s Policijske uprave Novo mesto.

Med postopkom je kršitelj poskušal pobegniti, policistoma pa je ves čas grozil, da ima orožje in ju bo ustrelil. 57-letni moški je enega od policistov nato napadel in ga laže poškodoval. Z uporabo prisilnih sredstev sta policista le obvladala nasilneža, pri katerem je test alkoholiziranosti pokazal, da je imel v krvi en promil alkohola.

Po končanem postopku so policisti vozniku izdali plačilni nalog v višini 2477,29 evra in mu izrekli še 24 kazenskih točk. Ovadili ga bodo na pristojno tožilstvo zaradi kaznivega dejanja napada na uradno osebo, so dodali na PU Novo mesto.

STA