Blažina povzročil prometno nesrečo in ostal brez pooblastil za vodenje NPU
Na Generalni policijski upravi so potrdili, da je delavec policije ponoči v vinjenem stanju s službenim vozilom povzročil prometno nesrečo. Gre za vodjo Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU) Bruna Blažino, ki mu je predstojnik že odvzel pooblastila za vodenje enote, čakajo pa ga tudi delovnopravni postopki zaradi kršitev policijskega kodeksa.
LJUBLJANA> Na Generalni policijski upravi (GPU) so pojasnili, da so ljubljanske policiste o prometni nesreči, ki se je zgodila na primorski avtocesti v bližini Loga pri Brezovici, obvestili nekaj minut čez drugo uro zjutraj. Potrdili so, da je bil v nesreči udeležen uslužbenec policije, ki pa tisti čas ni bil v službi.
Kraj nesreče so si policisti ogledali in ugotovili, da je voznik službenega vozila policije med vožnjo v smeri Vrhnike s prednjim delom avtomobila trčil v zadnji del službenega vozila Darsa. Ravno tedaj so namreč delavci opravljali vzdrževalna dela oziroma kosili travo ob cestišču.
Vozniku so zaradi cestnoprometnih prekrškov odvzeli vozniško dovoljenje in izdali globo. Napovedujejo pa tudi obdolžilni predlog, saj je stopnja alkohola v krvi presegala zakonsko dopustno mejo.
Kot so še zapisali na GPU, bodo zoper policista, ki je povzročil nesrečo, stekli delovnopravni postopki zaradi kršitev pravilnika o uporabi službenih vozil ter kodeksa policijske etike in integritete. Predstojnik pa mu je že preklical pooblastilo za vodenje enote.
O dogodku je sicer pisal spletni Večer, ki je tudi poročal, da naj bi preizkus z alkotestom pokazal približno 0,6 miligramov alkohola v litru izdihanega zraka.
STA