“Bodite ponosni na poklic policista”
Na osrednji slovesnosti Policijske uprave Nova Gorica ob dnevu slovenske policije (ta bo 27. junija) so danes podelili ščite, znake in priznanja najbolj zaslužnim policistom. Namestnik generalne direktorice policije Tomaž Pečjak pa je poudaril, da so novogoriški policisti pri svojem delu zelo uspešni.
NOVA GORICA > “Četudi nas je iz dneva v dan manj v naših vrstah, pa smo s svojim delom lahko dokaz, na številke niso vse,” je na današnji slovesnosti novogoriške policijske uprave dejal Tomaž Pečjak, namestnik generalne direktorice policije. “Pomembno je, da smo visoko strokovni in kolegialni. Dan policije je dan vseh zaposlenih na policiji, tudi tistih brez uniforme in policijskih pooblastil,” je dodal.
Izdal je, da so statistični podatki za letošnje leto v Sloveniji zelo spodbudni, saj med drugim beležijo manj kršitev javnega reda in miru, preiskanost kaznivih dejanj je velika, peša le prometna varnost. “A dobri rezultati nas ne smejo zavesti, delati moramo še naprej tako, da bodo ljudje imeli zaupanje v nas,” je dejal in poudaril, da so novogoriški policisti pri svojem delu zelo uspešni. “Lahko ste ponosni na to, kako profesionalno delate. Bodite ponosni na poklic policista,” je sklenil slavnostni govornik.
Pečjak in direktor novogoriške policijske uprave Fabjan Kontestabile sta nato skupaj podelila letošnja priznanja policije. Za širjenje varnostne kulture, za zasluge in prispevek k razvijanju in krepitvi varnosti, za pomoč policiji ali za sodelovanje in pomoč v posameznih varnostnih akcijah so podelili dva srebrna ščita policije in deset bronastih. Bronasti znak policije za sodelovanje je šel v roke gasilske zveze Bovec. Podelili so še osem znakov policije za 30 let dela v policiji, šest znakov za 20 let dela v policiji in osem znakov za deset let dela v policijskih vrstah.