Hrvaška policija na poti v Slovenijo prestregla 39 migrantov

Kronika
, posodobljeno:

Hrvaški policisti so v torek in danes ustavili skupno 39 tujcev, ki so mimo mejnih prehodov skušali vstopiti v Slovenijo, so danes sporočili iz primorsko-goranske policijske uprave na Reki. Prijeli so državljane afriških in azijskih držav, ki so za azil zaprosili na Hrvaškem.

Fotografija je simbolična
Fotografija je simbolična

ZAGREB> V neposredni bližini hrvaško-slovenske meje, v gozdu pri krajih Male in Vele Mune, so v torek zgodaj zjutraj in popoldne prijeli po pet državljanov Afganistana in Malija, štiri Tunizijce ter državljana Slonokoščene obale in Mavretanije. Vseh 16 oseb so prepeljali na postajo obmejne policije v Rupi, kjer so ugotovili, da gre za prosilce za azil, ki so zapustili azilni dom.

Na reški avtobusni postaji so v torek zvečer odkrili še sedem prosilcev za azil iz Maroka, Sirije, Palestine in Alžirije.

Na počivališču v Ravni gori na avtocesti med Zagrebom in Reko pa so davi okoli 2. ure zjutraj prijeli 16 prosilcev za azil, ki so potovali z redno avtobusno linijo iz Zagreba proti Umagu. Med njimi je bilo deset državljanov Afganistana, dva iz Pakistana ter državljani Alžirije, Tunizije, Maroka in Eritreje, so še sporočili na spletni strani reške policije.

Proti vsem so uvedli preiskavo zaradi kršitve hrvaškega zakona o azilu.

STA