Italijana, obsojenega zaradi vloma v zlatarno, odpustili iz bolnišnice
Italijana, ki so ju koprski policisti v ponedeljek dopoldne prijeli po filmski akciji, sta bila včeraj še v policijskih rokah. Ob novici, da je bil eden od njiju lani na koprskem sodišču obsojen zaradi vloma v portoroško zlatarno na pogojno zaporno kazen, pa so ogorčeni zlasti v nekaterih zlatarnah, kjer se iz dneva v dan počutijo bolj ogrožene.
KOPER> Italijana, ki so ju v ponedeljek dopoldne po filmskem zasledovanju policisti prijeli na Markovcu, sta bila včeraj še v policijskem pridržanju. 28-letnega Patricka D., ki so ga zaradi manjših poškodb v ponedeljek popoldne sprejeli v izolski bolnišnici, so včeraj že odpustili, tako da so ga policisti odpeljali v prostore za pridržanje, kjer je bil že od ponedeljka njegov dve leti starejši pajdaš.
Uradnih novic o tem, ali so kriminalisti in policisti že našli kakšno uporabno sled, ki bi Italijana morebiti povezala z zadnjimi ropi in vlomi v Istri, pa ni bilo.
Patrick D. očitno ni upošteval toplih priporočil, naj se po lanski razglasitvi sodbe raje ne vrača v Slovenijo. Kot smo poročali, je kazenski senat lani spomladi Patricka D. in komaj polnoletnega Mislija A. obsodil zaradi vloma v portoroško poslovalnico Zlatarn Celje. Decembra 2009 sta vanjo vdrla in jo skorajda spraznila. Njuno početje pa so opazili mimoidoči in to sporočili policiji.
SIJAN PRETNAR
Več preberite v sredini tiskani izdaji Primorskih novic.