Je bil pogrešani doma?
Na podlagi informacij in dokaza, da je bil 60-letni Samo Ostrouška po izginotju iz izolske bolnišnice doma, so ga policisti, gasilci, lovci, vodniki s psi in gorski reševalci v petek in soboto iskali v bližnji okolici Postojne. Žal neuspešno.
POSTOJNA > Po izginotju 60-letnega Postojnčana iz izolske bolnišnice 17. marca so s koprske policijske uprave teden dni kasneje prosili javnost za kakršne koli informacije. Samo Ostrouška je iz bolnišnice izginil ob deseti uri zvečer, za njim pa so se izgubile vse sledi. V Izoli ni imel svojega avta, saj so ga tja pripeljali z rešilcem na pregled, zato so policisti iskanje sprva usmerili na območje Izole in Kopra.
Kasneje pa so se pojavile informacije, da je bil Ostrouška med iskanjem že doma. Postojnski policisti so informacije raziskali in potrdili, da naj bi se, ko so ga v Istri že iskali, res nahajal doma. Na podlagi teh informacij so na postojnski policijski postaji v petek in soboto organizirali iskalni akciji.
V obeh je sodelovalo večje število policistov, gasilcev društev iz Postojne, Planine in Slavne, članov enote vodnikov reševalnih psov, lovcev in gorskih reševalcev. V petek so pregledali teren med regionalno cesto in avtocesto od počivališča Ravbarkomanda proti Rakeku, proti Kaliču in Golobičevcu ter proti Bilam na Počku. V soboto so pregledali teren do Otoške jame, Pivke jame, proti Počku, med deponijo za Staro vasjo in lovskim streliščem ter teren proti Počku. Pogrešanega Postojnčana niso našli.