Jezni tovornjakarji zaprli avtocesto

Kronika
, posodobljeno:

“Zgodaj zjutraj so Italijani preklicali prepoved vstopa v Italijo za tovornjake. Mi smo jih zato spustili, nato pa so se Italijani premislili. Jezni, ker so jih spet ustavili, so tovornjakarji zasedli vse tri pasove in rekli, da se ne umaknejo, dokler jih ne spustijo v Italijo,” nam je bistvo včerajšnjega kaosa na avtocesti pri in pred Sežano pojasnil Marjan Koler z Darsa.

Jezni tovornjakarji zaprli avtocesto

SEŽANA>“Mimo počivališča Povir sem zapeljal ob 6.30, do štiri kilometre oddaljene Sežane sem se prebil debelo uro kasneje,” nam je včeraj potožil eden od voznikov, ki so postali žrtve tovornjakarjev. Potem ko so na avtocesti proti Fernetičem zasedli počasni in vozni pas, so se nekateri ustavili še na prehitevalnem.

V ponedeljek med 19.15 in 19.40 je bil za ves promet zaprt odsek avtoceste od odcepa Sežana zahod do Fernetičev. Voznik tovornjaka je preprosto parkiral svoj tovornjak na prehitevalnem pasu in odšel v neznano. “Naši so prišli do tovornjaka, v njem pa ni bilo nikogar!” je pojasnil Koler. Po 25 minutah se je voznik od nekod “vzel”, prižgal tovornjak in odpeljal.

“Vozniki so bili zelo jezni. Ustavili smo jih v Sloveniji, jih nato spustili, da bodo lahko nadaljevali pot v Italijo, nato pa so jih spet ustavili. Čutiti je bilo velike jeze in nekateri so zagrozili, da se ne umaknejo, dokler jih ne spustijo v Italijo,” je povedal Marjan Koler z Darsa. Proti konvoju tovornjakov so bili darsovci in policisti seveda nemočni, čeprav so se od šestih do pol devetih zjutraj trudili in jih skušali umakniti s prehitevalnega pasu. Vozniki z osebnimi vozili, ki so se znašli med njimi, so bili seveda v nemilosti tovornjakarjev.

Voznica, ki je prav tako hitela iz Ljubljane v službo na Kras, je imela več sreče. “Pri počivališču Povir so nam odprli ograjo, da smo šli z avtom čez bankine in nato po makadamski cesti - ne vem točno, kod - do stare ceste iz Divače,” nam je povedala. V Sežano je tako prispela le s četrturno zamudo.

Popoln zastoj na avtocesti pred Sežano je trajal od šestih do pol devetih, nato so uspeli sprostiti prehitevalni pas, opoldne pa je promet končno stekel in sta se sprostila oba pasova. V konvoju je obtičalo približno 400 tovornjakov, na poti od madžarske meje proti Italiji pa je takrat vozilo še približno 800 voznikov s tovornjaki.

DC, MUZ

Jezni tovornjakarji so včeraj za nekaj ur povsem ohromili promet po avtocesti proti Fernetičem
Jezni tovornjakarji so včeraj za nekaj ur povsem ohromili promet po avtocesti proti Fernetičem