Kaznovali 40 voznikov dvokoles

Kronika
, posodobljeno:

V nedeljo se je končal dvotedenski poostren nadzor nad vozniki motornih koles, skuterjev, mopedov in koles. Na Koprskem in Postojnskem so policisti kaznovali 20 prekrškarjev na dveh kolesih, v Postojni je eden vozil celo pijan. V Kopru je eden žal umrl.

Skladišče, v katerem koprski sodni izvršitelj hrani zasežene motorje, skuterje, mopede in kolesa s pomožnim motorjem je precej napolnjeno
Skladišče, v katerem koprski sodni izvršitelj hrani zasežene motorje, skuterje, mopede in kolesa s pomožnim motorjem je precej napolnjeno

KOPER, POSTOJNA> Koprski prometni policisti so v prvi polovici avgusta zaradi prometnih prekrškov kaznovali deset voznikov enoslednih vozil, zoper enega so napisali celo obdolžilni predlog in mu motorno kolo tudi zasegli. Zaradi vožnje brez čelade so kaznovali šest voznikov motornih koles in štiri voznike koles z motorjem. Skupno so v poostrenem nadzoru kaznovali 20 voznikov dvokoles.

Žal se je na Koprskem prav med nadzorom zgodila tudi letos edina smrtna prometna nesreča voznika mopeda. Po na videz nedolžnem padcu na Serminu je uro kasneje v bolnišnici umrl komaj 29-letni mladenič iz Dekanov. V prvi polovi meseca je v bolnišnici umrla tudi 57-letna kolesarka, ki jo je sicer že zadnje dni julija v Ankaranu zbil voznik z avtom.

DANIJEL CEK

Več o kršiteljih in črnih številkah s slovenskih cest preberite v torkovi tiskani izdaji Primorskih novic.