Mladi medved je preplezal v smrt
Komaj se je ločil od matere in začel sam raziskovati primorsko pokrajino, že je končal svoje življenje. Dvoletni medvedji samček je v petek zvečer na razcepu Gabrk nad Divačo očitno preplezal mrežo in prečkal avtocesto, ko ga je zbil madžarski voznik. Pobrali so ga Darsovi vzdrževalci, v soboto ga je prevzel novogoriški higienik.
DIVAČA > V petek ob 21.44 uri se je petčlanska madžarska družina vozila po avtocesti od Kozine proti Postojni, ko je pred njihov avto nad Divačo nenadoma pritekla črna senca. Silovito je počilo, sprva naj Madžari sploh ne bi vedeli, kaj so zadeli, ko so ustavili avto, pa so nekaj deset metrov pred njim na tleh uzrli medveda. Takoj so poklicali na pomoč in počakali na prihod Darsovih delavcev.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.