Navijače na tekmi med Primorjem in Gorico bodo policisti pozorneje nadzirali

Kronika
, posodobljeno:

Na mestnem nogometnem stadionu v Ajdovščini bo v soboto ob 15. uri tekma 2. SNL med domačim Primorjem in Gorico. Navijači obeh ekip so bili v preteklem letu že udeleženi v medsebojnih kršitvah, zato bodo policisti Policijske uprave (PU) Nova Gorica še toliko bolj pozorni na morebitne kršitve javnega reda in miru oziroma bodo v primeru kršitev dosledno ukrepali.

Navijači Primorja in Gorice so bili v preteklem letu že udeleženi v 
medsebojnih kršitvah, zato bodo policisti na tekmi v soboto še 
toliko bolj pozorni na morebitne kršitve javnega reda in miru.
Navijači Primorja in Gorice so bili v preteklem letu že udeleženi v medsebojnih kršitvah, zato bodo policisti na tekmi v soboto še toliko bolj pozorni na morebitne kršitve javnega reda in miru.

AJDOVŠČINA, NOVA GORICA > Na PU Nova Gorica izpostavljajo, da lahko policisti kršiteljem izrečejo varnostni ukrep prepovedi udeležbe na športnih prireditvah, ki velja za obdobje dveh let. Tak ukrep so ob koncu leta 2022 izrekli sedmim navijačem ND Gorica, dvema izmed omenjenih navijačev gostujoče ekipe so izrekli strožji ukrep javljanja na policijski postaji pred začetkom športnih prireditev.

Da bi zagotovili varnost ljudi in premoženja, bodo policisti na športni prireditvi, v skladu z določili zakona o nalogah in pooblastilih policije, uporabili tudi tehnična sredstva za foto in video dokumentiranje, so napovedali na PU Nova Gorica.