Nesreča je zaprla predor

Kronika
, posodobljeno:

Včeraj popoldne je bil zaradi nesreče nekaj časa zaprt predor Kastelec v smeri proti Ljubljani. Na srečo ni bilo hujših posledic. Z lažjimi poškodbami jo je odnesel tudi voznik terenca, ki je v sredo zvečer med Tubljami in Hrpeljami trčil v drevo.

V sredo zvečer je voznik terenca med Tubljami in Hrpeljami trčil v drevo
V sredo zvečer je voznik terenca med Tubljami in Hrpeljami trčil v drevoPgd Materija

KASTELEC, HRPELJE> Včeraj zgodaj popoldne je prometna nesreča zaprla predor Kastelec. Vozniki, ki so bili namenjeni proti notranjosti države, so morali uporabiti obvoz čez Črni Kal. Nesrečo je povzročil 31-letni voznik kombija, doma z Gorenjske. Zaradi neprilagojene hitrosti je trčil v zadnji del tovornjaka s priklopnikom, ki ga je vozil 39-letni voznik iz Kranja. Nesreča se je končala brez hujših posledic, voznik kombija naj bi dobil le nekaj prask.

Predsinočnjim se je na cesti med Tubljami in Hrpeljami s terencem zaletel v drevo 31-letni Divačan. Po ugotovitvah policistov naj bi vozil preblizu desnemu robu ceste. S sprednjim desnim delom vozila je trčil v drevo, nato pa ga je odbilo nazaj na vozišče, kjer je obstal na nasprotnem voznem pasu. Reševalci so laže poškodovanega voznika odpeljali v izolsko bolnišnico, kjer so po odredbi policistov opravili strokovni pregled. Ta bo pokazal, ali je vozil pod vplivom alkohola.

Pri odpravljanju posledic nesreče so pomagali sežanski poklicni gasilci in gasilci PGD Materija. Ti so že popoldne pomagali ekipi nujne medicinske pomoči in zdravniku iz hrpeljskega zdravstvenega doma, ki so hiteli k bolniku na Beko. Na lokalni cesti Beka-Klanec pa so z reševalnim vozilom ostali ujeti v snežnem zametu. Matarska gasilca sta s terenskim vozilom zdravnika in reševalce prepeljala do bolnika, nato pa vse skupaj spet do ustavljenega reševalnega vozila, s katerim so moškega odpeljali v bolnišnico. SP