Nizka kazen za preprodajalca

Kronika
, posodobljeno:

Novogoriško okrožno sodišče je zaradi neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami izreklo pogojno obsodbo mladima Bovčanoma, ki so ju policisti pri kaznivem dejanju zasačili poleti leta 2013. Krivdo po obtožbi sta priznala in se pokesala.

Bovčana trdita, da so prepovedane droge le še del njune 
preteklosti.
Bovčana trdita, da so prepovedane droge le še del njune preteklosti.Pu Celje

NOVA GORICA > “Priznam in obžalujem svoja dejanja,” je bilo na sodišču slišati dvakrat zapored, saj sta tako Danijel T. kot Matjaž H. na predobravnavnem naroku krivdo po obtožbi priznala in se pokesala. Tožilstvo jima je očitalo posle s prepovedanimi drogami, ki naj bi jih storila poleti leta 2013. Matjaž H. naj bi na območju Bovca preprodajal heroin in kokain, Danijel T. pa naj bi posredoval pri prodaji. Možje postave so ju zasačili pri prodaji petih gramov heroina in osmih gramov kokaina.

Oba sta na sodišču na kratko opisala svoje izkušnje s prepovedanimi drogami, iz primeža katerih naj bi se oba že izvila in zdaj nadaljujeta z ambulantnim zdravljenjem odvisnosti s pomočjo metadonske terapije. Postavljata se na noge in iščeta smisel življenja.

Tožilstvo je za obtožena predlagalo razmeroma nizki kazni, saj je za tovrstno kaznivo dejanje zagrožena zaporna kazen od enega do desetih let. Glede na njuno dosedanjo nekaznovanost, priznanje krivde in manjše količine zasežene droge je tožilstvo zanju predlagalo pogojni obsodbi. Če v prihodnjih dveh letih ne bosta ponovila enakega kaznivega dejanja, jima ne bo treba za eno leto v zapor. Tožilstvo je predlagalo tudi odvzem protipravno pridobljene premoženjske koristi v višini 200 evrov.

Sodišče je v celoti sledilo predlogu tožilstva in obema izreklo pogojno obsodbo enega leta zapora s preizkusno dobo dveh let.

AC