Od tablet do cigaret

Kronika
, posodobljeno:

Cariniki so v zadnjem času odkrili več primerov tihotapljenja različnega blaga. Dvakrat so tihotapce prestregli na območju Fernetičev, enkrat pa na mejnem prehodu Dragonja.

Na mejnem prehodu Dragonja so zasegli deset cigaret z marihuano
Na mejnem prehodu Dragonja so zasegli deset cigaret z marihuanoCarinski Urad Rs

PRIMORSKA> Cariniki sežanskega mobilnega oddelka so med skupnim nadzorom s policisti na mejnem prehodu Dragonja pregledali osebni avtomobil s hrvaško registracijo. Pri dveh hrvaških državljanih so našli deset zvitih cigaret z zelenorjavo snovjo. Hitri test je pokazal prisotnost psihoaktivne snovi. Postopek so prevzeli policisti, ki so ugotovili, da je bilo v zvitkih 5,52 grama marihuane.

Na območju Fernetičev pa so cariniki preiskali bolgarsko osebno vozilo, ki ga je vozil romunski državljan. V prtljažniku vozila so v polivinilasti vrečki našli sto tablet extraveral, ki vsebujejo fenobarbital. Tablete se sicer uporabljajo v zdravstvene namene, vendar potnik pri sebi ni imel pri sebi ustreznega zdravniškega potrdila. Cariniki so primer predali policistom. V osebnih vozilih bolgarskega in romunskega državljana pa so, prav tako na območju Fernetičev, odkrili teleskopski palici, ki po zakonu o orožju sodita med hladno orožje. Tujca dovoljenja nista imela, zato so cariniki o najdbi obvestili policiste, ki vodijo nadaljnji postopek.

Na drugem koncu Slovenije, na mejnem prehodu Gruškovje, pa so cariniki v četrtek pregledali avtodoma z litovsko registracijo. Na mejni prehod sta prispela skupaj, potniki pa niso prijavili ničesar. Podrobnejši pregled je razkril več prirejenih prostorov, v katerih so bile skrite cigarete. Našteli so jih več kot 600.000. Cigarete in vozili so zasegli, zoper oba voznika pa uvedli postopek o prekršku. SK

Na območju Fernetičev so našli teleskopski palici
Na območju Fernetičev so našli teleskopski paliciCarinska Uprava Rs