Pijan v predor pripeljal v napačni smeri

Kronika
, posodobljeno:

Policisti so včeraj zgodaj zjutraj pred predorom Markovec ustavili voznika, ki je iz njega pripeljal v napačni smeri. Ugotovili so, da je rdečega clia Štajerec v nasprotni smeri vozil pijan.

Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična.Tomaž Primožič/FPA

KOPER > Včeraj malo pred peto uro je več zaskrbljenih voznikov, ki so vozili na hitri cesti med Koprom in Izolo, poklicalo na koprski operativno komunikacijski center in poročalo o rdečem cliu, ki je vozil v nasprotni smeri. V napačni smeri je zapeljal tudi v predor Markovec, na katerem so operaterji Darsove baze zaradi nevarnega voznika prižgali rdeče luči in ustavili voznike.

Voznika, ki je peljal v nasprotni smeri, so ustavili izolski policisti pred predorom. Postopek so nato prevzeli koprski prometni policisti. Voznika rdečega clia mariborske registracije so preizkusili z alkotestom, ki je pokazal ozadje njegovega izzivanja usode. 27-letni Mariborčan je napihal 0,78 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka (1,64 promila). Štajercu so policisti začasno vzeli vozniško dovoljenje in mu prepovedali vožnjo. Obravnavajo ga zaradi suma kaznivega dejanja nevarne vožnje.