Pirančanka je pristala v jarku
Na povezovalni cesti Dragonja-Sečovlje je 35-letna voznica avtomobila iz Pirana zaradi prehitre vožnje v ovinku zapeljala v obcestni jarek. V nesreči se je 20-letna sopotnica iz Izole lažje poškodovala. Voznico so preizkusili z alkotestom, ki pa je bil negativen.
PRIMORSKA> Ob 6.30 je 42-letni voznik avtomobila iz Dekanov zaradi prehitre vožnje na avtocesti za predorom Dekani trčil v tovornjak, ki ga je vozil 47-letni Ljubljančan. Dekančanu je preizkus alkoholiziranosti pokazal 0,89 miligrama alkohola na liter izdihanega zraka. Pridržali so ga, sledi obdolžilni predlog.
Hišo zajel ogenj
V Križu pri Sežani je zagorelo v dve leti stari montažni hiši v lasti 78-letnega domačina. Zagorel je les ob dimniku med steno in tuljavo dimnika. Gasilci so požar pogasili, škode pa je za najmanj 10.000 evrov. Poškodoval se ni nihče.
Požar v solkanskem muzeju
Ogenj je včeraj nekaj po 18. uri zajel tudi garažo muzeja v Solkanu, a so novogoriški gasilci ognjene zublje ukrotili. Do požara je prišlo zaradi napake na termostatu termoakumulacijske peči, ki se ni izklopil. Zaradi pregrete peči so se vžgale deske, ki so bile zložene tik ob peči, poleg desk pa je zgorela tudi električna napeljava. Škode je za približno 1000 evrov.
Udaril je natakarja
Včeraj zvečer je v Postojni 28-letni domačin kršil javni red in mir. Najprej je razgrajal v trgovini. Zatem je odšel v bližnji gostinski lokal, kjer se je sprl s 57-letnim natakarjem, in ga tudi udaril. Policisti so mu izdali plačilni nalog.
Ukradel 4,5 kilometra telefonske žice
Neznanec je ob železniški progi Štanjel-Branik z drogov ukradel 4,5 kilometra telefonske bakrene žice.
Iz avta izmaknil torbico
Na Škofijah je neznanec razbil zadnje steklo na parkiranem avtomobilu 31-letne domačinke in iz njega ukradel torbico z dokumenti in 50 evri.
Voznik začetnik krepko podkrepljen z alkoholom
V Kopru je 19-letni voznik začetnik trčil v parkiran avtomobil in peš odšel stran. Policisti so ga našli v bližini in ga preizkusili z alkotestom, ki je pokazal 0,91 alkohola na liter izdihanega zraka. Mladega voznika so pridržali.
Pijan Portorožan za volanom
Zaradi vožnje pod vplivom alkohola so policisti nekaj po polnoči v Portorožu pridržali 60-letnega domačina, ki je vozil z 0,61 miligramov alkohola na liter izdihanega zraka.
Prodajali žage
V Cerknici so policisti prijeli dva Romuna, ki sta po hišah nezakonito prodajala motorne žage. Predali so ju v postopek tržni inšpektorici, ki je zoper njiju podala obdolžilni predlog okrajnemu sodišču.
Ukradel anteno
V Postojni je neznanec ukradel anteno z avtomobila in 37-letno lastnico iz okolice Ilirske Bistrice oškodoval za 20 evrov.
NR