Policisti na Idrijskem zasegli nekaj “velikank”

Kronika
, posodobljeno:

Idrijski policisti so v petek v bližini Črnega Vrha na dveh lokacijah odkrili po sedem rastlin konoplje. Visoke so bile od dveh do dveh metrov in pol.

Ena od zaseženih “velikank”
Ena od zaseženih “velikank”PU Nova Gorica

IDRIJA > V okolici Črnega Vrha so idrijski policisti v petek na dveh posestvih - eno je bilo v bližini stanovanjskega objekta, drugo ne - obravnavali dve kršitvi s področja prepovedanih drog in zasegli več sadik.

Policisti so v prvem primeru zasegli sedem rastlin, visokih približno 2,5 metra. Isti dan so posredovali še pri domačinki, pri kateri so ravno tako odkrili sedem dvometrskih sadik konoplje.

Če bo analiza potrdila, da gre za prepovedano rastlinje, bodo idrijski policisti zoper moškega in žensko, ki sta skrbela za manjša nasada, uvedli prekrškovni postopek. O zasegu skupno 14 sadik so obvestili tudi novogoriško tožilstvo.