Poziva ni dvignil, kljub temu mora v zapor

Kronika
, posodobljeno:

Čeprav Robert Časar poziva za prestajanje kazni ni prevzel, od prejšnjega tedna velja, da mu je bil poziv vročen. Sodni vročevalec je Časarju že februarja poskusil osebno vročiti poziv. Ker ga na naslovu, ki ga je sporočil sodišču, ni našel, mu je v poštnem nabiralniku pustil obvestilo, da lahko sodno pošiljko v 15 dneh dvigne na sedežu koprskega okrožnega sodišča.

Robert Časar mora v zapor v petek
Robert Časar mora v zapor v petekTomaž Primožič/Fpa

KOPER > “Ker obsojeni v tem roku sodnega pisanja na sodišču ni dvignil, je 5. marca nastopila fikcija vročitve, kar pomeni, da mu je bil tega dne vročen poziv za nastop zaporne kazni,” je pojasnila predsednica sodišča Darja Srabotič. Časar mora v zapor v petek.

Na zaporniška vrata mora potrkati do 14. ure. In če ga ne bo? V tem primeru lahko sodišče odredi privedbo. To bi lahko storilo tudi, če posebne okoliščine kažejo na nevarnost, da bo pobegnil. “Ker v izvršilnem spisu ni konkretnih podatkov o tem, da bi obstajale posebne okoliščine, ki bi kazale na nevarnost, da bo obsojeni pobegnil, se sodnik, ki izvršuje kazenske sankcije, do sedaj za odreditev privedbe še ni odločil,” je še pojasnila Srabotičeva.

SIJAN PRETNAR