S puško streljal proti sosedi
V petek dopoldne je policijo poklicala ženska in prijavila, da je sosed v Sečovljah streljal s puško proti njej. Policisti so odšli takoj do moškega in na balkonu našli češko zračno puško znamke slavia, ki so jo zasegli. 68-letnemu moškemu sledi obdolžilni predlog.
PRIMORSKA > V petek ob 9.53 je bila policija obveščena, da je na Ulici istrskega odreda v Kopru padla ženska z balkona. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je 87-letna ženska padla čez balkonska vrata z drugega nadstropja. Okoli hiše je namreč postavljen oder, ker delajo fasado. Zaradi del so odmontirali ograjo z balkonskih vrat. Ženska je huje poškodovana, odpeljali so jo v izolsko bolnišnico.
Vlomil in ukradel cigarete
V petek ponoči je nekdo vlomil v prostore bencinskega servisa v Štanjelu. Iz skladišča je ukradel večjo količino cigaret. Policisti nadaljujejo z ugotavljanjem okoliščin, preiskuje se sum storitve kaznivega dejanja povzročitve splošne nevarnosti.
Iz hiše ukradel sef
V petek je v Hrvatinih nekdo vlomil v hišo. Izpulil in odnesel je vgradni sef, lastnike pa z vlomom in tatvino oškodoval za približno 2800 evrov.
Avto se je prevrnil na streho
V soboto ob 7.39 je na cesti od Valete proti Luciji 22-letna voznica zaradi neprilagojene hitrosti zapeljala na odbojno ograjo. Pri tem jo je obrnilo na streho, sama pa se je v nesreči lažje poškodovala. Sledi ji plačilni nalog.
Tat je odnesel je zlatnino
V Zalogu pri Postojni je v soboto popoldne nekdo vlomil v stanovanjsko hišo. Preiskal je prostore, zatem pa odnesel več kosov zlatnine. Lastniki so oškodovani za 3000 evrov.
Kričal v bloku
V nedeljo ob 2. uri ponoči je domačin kričal v bloku na Kettejevi ulici v Kopru. Pijan se tudi po prihodu policistov na kraj ni umiril, zato so mu odredili pridržanje. Sledi mu plačilni nalog.
Vozilo je izginilo
V Tatrah je v nedeljo nekdo ponoči izpred hiše ukradel kombinirano vozilo škoda pick-up, bele barve, registrskih številk KP ZA-768. Vozilo je bilo odklenjeno, s ključi v vozilu.
Odnesli mešalec betona
V nedeljo ponoči so neznanci vlomili na ograjeno gradbišče na Tovarniški ulici v Kopru in ukradli mešalec za beton in stroj za zvijanje armature. Materialne škode je za 2.000 evrov.