Prvič so pretentali zlatarja, drugič pa ne

Kronika
, posodobljeno:

Neznani moški je 1. avgusta prikorakal v eno od koprskih zlatarn z namenom prodaje zlata. Zlatarju je prodal verižico, za katero se je kasneje izkazalo, da je iz neplemenite kovine. Srečo pa sta nato pri istem zlatarju poskusila še dva mladeniča.

“Sumljivi” nakit mladih Ljubljančanov
“Sumljivi” nakit mladih LjubljančanovPu Koper

KOPER> V zlatarno sta vstopila še 17- in 21-letna Ljubljančana, ki sta prav tako želela zlatarju prodati dve verižici. Ker sta mu bili verižici sumljivi, je poklical policijo.

Policisti so mlada Ljubljančana odpeljali na hladno. Pri njiju doma pa so opravili še hišne preiskave in zasegli še eno sumljivo zapestnico in nekaj predmetov. Mladeniča čaka kazenska ovadba.

45-letni Izolan je “delal” samo dopoldne

Policisti so 25. julija priprli 45-letnega Izolana, ki ga sumijo številnih vlomov v stanovanjske hiše v letu 2011 in 2012 na območju Lucije, Strunjana, Izole in Kopra. Policisti so opravili tudi hišno preiskavo in zasegli več predmetov in dokazov, ki izvirajo iz vlomov. Iz koprske policijske uprave so še sporočili, da se je Izolan vlomov loteval predvsem dopoldne, ko so bili lastniki večinoma zdoma. 45-letnega Izolana je zanimala predvsem zlatnina, gotovina in tehnični predmeti, ki jih je nato preprodajal.

Izolanu v kazenski ovadbi očitajo 22 kaznivih dejanj velikih tatvin, trenutno je v priporu.

NR