Rus je plačeval s tujimi karticami

Kronika
, posodobljeno:

Novogoriški kriminalisti so v sodelovanju z Upravo kriminalistične policije GPU maja zaključili dlje časa trajajočo kriminalistično preiskavo v zvezi z zlorabami plačilnih kartic na spletu in na Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici podali kazensko ovadbo zoper 40-letnega moškega, državljana Rusije, ki začasno biva na območju Slovenije.

Rus je plačeval s tujimi karticami
Leo Caharija

NOVA GORICA > Navedeni je utemeljeno osumljen uporabe ponarejenega plačilnega sredstva , napada na informacijski sistem in zlorabe osebnih podatkov.

Kriminalistično preiskavo je usmerjalo Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici. Predkazenski postopek so novogoriški kriminalisti pričeli v začetku leta 2021, in sicer na podlagi prijave ene od gospodarskih družb na Goriškem, kjer je storilec z zlorabo tujih bančnih kartic izvršil več nakupov računalniške opreme. Tekom preiskave so kriminalisti ugotovili, da je storilec zlorabil večje število plačilnih kartic tujih imetnikov iz različnih držav, in sicer iz Vietnama, Kolumbije, Indonezije, Avstralije ... Na več spletnih prodajnih mestih v Sloveniji je z njimi opravil več nakupov. Izdelke je prejemal na različne naslove na območju Ljubljane, pri tem pa je uporabljal lažna imena. Osumljenec si je na ta način pridobil večjo protipravno premoženjsko korist v obliki tehničnih izdelkov ter obenem oškodoval spletne trgovce in banke.

Kriminalistom je v okviru preiskave z izvedbo preiskovalnih dejanj uspelo identificirati osumljenca, pri čemer je bilo ugotovljeno, da gre za ruskega državljana. Prav tako je bila v nadaljevanju pri njem opravljena hišna preiskava, kjer so našli in zasegli naročene izdelke.

Kriminalisti so tako z uspešno zaključili preiskavo in z izsleditvijo osumljenca preprečili nadaljnja oškodovanja bančnih ustanov, kot tudi spletnih prodajnih mest v Sloveniji.