S tovornim vozilom čelno trčil v motoristko

Kronika
, posodobljeno:

Na regionalni cesti med Podnanosom in Razdrtim, znani kot Rebrnice, je včeraj okoli 13.40 voznik tovornega avtomobila čelno trčil v motoristko.

S tovornim vozilom čelno trčil v motoristko
Leo Caharija

RAZDRTO > 52-letni voznik je peljal iz smeri Razdrtega proti Podnanosu in v desnem nepreglednem ovinku zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom ter zapeljal na nasprotno smerno vozišče. V tistem trenutku je iz nasprotne smeri pravilno pripeljala 23-letna motoristka, s katero sta čelno trčila.

Po nesreči je voznico vrglo z motorja preko zaščitne kovinske ograje na bankino izven vozišča, kjer je hudo poškodovana obležala.

Preizkus alkotesta je pokazal, da voznica motorja alkohola ni uživala, vozniku tovornega vozila pa je ta pokazal kar 0,94 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka.

Policisti so neodgovornega voznika kazensko ovadili zaradi nevarne vožnje v cestnem prometu, saj je s tem povzročil konkretno neposredno nevarnost za življenje in telo druge osebe, in sicer pod vplivom alkohola.