Še enkrat o krivdi voznice, tokrat z novim izvedencem
Na koprskem okrožnem sodišču bodo morali ponoviti sojenje 44-letni voznici, doma iz okolice Postojne, ki naj bi po obtožbi v bližini doma povzročila tragično nesrečo. V njej je pred skoraj šestimi leti umrl 73-letni motorist. Višji sodniki so pred kratkim ugodili pritožbi vozničinega odvetnika Francija Matoza in razveljavili sodbo, s katero je bila obsojena na pogojno kazen. Na ponovljenem sojenju bo moralo sodišče postaviti novega sodnega izvedenca.
KOPER > Tragična nesreča se je zgodila v začetku julija leta 2011. Voznica Antonija F. se je z avtom peljala od Razdrtega proti Postojni, pri odcepu za Hrenovice pa je zavijala levo. Takrat je 73-letni motorist iz Ljubljane že prehiteval njen avto, močno je zaviral in izgubil ravnotežje. Z motorjem je padel in trčil v zadnjih del vozničinega avta. Koprsko tožilstvo je voznici očitalo, da je zaradi malomarnosti povzročila tragično nesrečo, pri čemer se ni prepričala, če lahko varno zavije levo, ne da bi ogrozila varnost drugih udeležencev. Antonija F. je ves čas zanikala krivdo, povedala je, da je pred nesrečo večkrat pogledala v ogledala in šele nato zavila na lokalno cesto.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.