Uprizorila prometno nesrečo, da bi “iztržila” odškodnino od zavarovalnice
Koprski prometni policisti so v zadnjem obdobju obravnavali dve hujši prometni nesreči s pobegom in hudimi telesnimi poškodbami, ki sta odmevali tudi v javnosti. Posebnost teh nesreč je, da sta se v obeh primerih povzročitelja odpeljala s kraja, v enem primeru pa so policisti ugotovili, da je bila nesreča prirejena zaradi poskusa zavarovalniške goljufije. Policisti so izsledili storilce in preprečili storitev kaznivega dejanja zavarovalniške goljufije.
KOPER > Koprski prometni policisti so 23. maja letos obravnavali prometno nesrečo v Kopru, kjer je udeleženec obvestil policijo, da je kot pešec udeležen v prometni nesreči, povzročitelj nesreče, voznik avtomobila, pa se je odpeljal s kraja. Policisti so na kraju opravili podroben ogled domnevnega kraja prometne nesreče ter zbirali obvestila od mladoletnega udeleženca iz Kopra in domnevnih prič. Udeleženec je bil hudo poškodovan. Zaradi sumljivih ugotovitev pri ogledu sledov in neskladja izjav so policisti nadaljevali z ogledom okolice, kjer so v bližnjem smetnjaku našli odpadle dele plastike, ki pripadajo mopedu. Zatem so zbirali obvestila od stanovalcev bližnjih blokov in pridobili več izjav o udeležbi voznika mopeda in osebnega avtomobila, udeleženci pa naj bi se med seboj dogovarjali o uprizoritvi prometne nesreče. Policisti so v nadaljevanju prišli do informacije o udeleženi voznici osebnega avtomobila iz okolice Kopra, nakar so na podlagi odredbe sodišča opravili hišno preiskavo na njenem domu. Zasegli so osebni avtomobil, kjer so s pomočjo izvedenca ugotovili, da je bilo vozilo popravljeno. Domnevni voznici so zasegli tudi mobitel.
Po zaključku preiskave prometne nesreče so policisti ugotovili, da sta se udeleženca (voznik mopeda in voznica osebnega avtomobila) dogovorila, da prometno nesrečo prijavita kot udeležbo pešca in pobeglega voznika osebnega avtomobila. Policisti so zaradi kaznivega dejanja krive ovadbe zoper voznika mopeda podali kazensko ovadbo in zaradi povzročitve prometne nesreče obdolžilni predlog na koprsko okrožno sodišče. Zoper voznico osebnega avtomobila so policisti podali kazensko ovadbo zaradi storitve kaznivega dejanja zapustitve ponesrečenca v prometni nesreči brez pomoči..
Drugi primer pa se je zgodil 27. oktobra na hitri cesti pri Kopru. Policisti so obravnavali prometno nesrečo, v kateri sta bila udeležena dva osebna avtomobila, povzročitelj pa je odpeljal s kraja. Policisti so na kraju prometne nesreče ugotovili, da je oškodovanec, državljan Italije, hudo poškodovan. S podrobnim pregledom Darsovih video nadzornih kamer so en kilometer od kraja prometne nesreče našli osebni avtomobil, ki je bil udeležen v prometni nesreči. S preverjanjem lastništva so ugotovili identiteto voznika z območja Divače. Osebni avtomobil so zasegli in na podlagi odredbe sodnika opravili preiskavo vozila. Povzročitelj je ob spoznanju, da so policisti zbrali dokaze o udeležbi v prometni nesreči, nato sam prišel na koprsko policijsko postajo.
Za povzročitelja so koprski prometni policisti podali kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu in zapustitve ponesrečenca v prometni nesreči brez pomoči.