Strunjančan je pridelal 73 kilogramov konoplje

Kronika
, posodobljeno:

Koprski policisti so v Strunjanu odkrili večji nasad konoplje, za katerega je skrbel 30-letni domačin. Ta bi z grosistično prodajo lahko zaslužil najmanj 200.000 evrov, s prodajo na drobno pa tudi trikrat več, so sporočili s koprske Policijske uprave.

30-letni Strunjančan bi lahko s prodajo konoplje zaslužil najmanj 200.000 evrov
30-letni Strunjančan bi lahko s prodajo konoplje zaslužil najmanj 200.000 evrovPu Koper

KOPER> Pri pregledu parcele so policisti našli 124 sadik konoplje, ki so segle tudi do višine dveh metrov. 30-letni Strunjančan je konopljo že požel, skupna teža posušene konoplje, pripravljene za nadaljnjo prodajo, pa je bila 73 kilogramov.

Iz zasežene količine in načina gojenja prepovedane konoplje je obstajal utemeljen sum, da se 30-letnik organizirano ukvarja z gojenjem večjih količin prepovedane droge. Gojitelja čaka kazenska ovadba zaradi neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami.

NR

Koprski policisti so na območju Strunjana odkrili večji nasad konoplje, za katerega je skrbel 30-letni domačin
Koprski policisti so na območju Strunjana odkrili večji nasad konoplje, za katerega je skrbel 30-letni domačinPu Koper
Sadike konoplje so bile visoke tudi do dva metra
Sadike konoplje so bile visoke tudi do dva metra Pu Koper