Trčil v steber usmerjevalne table
Včeraj ob 18.24 je bila policija obveščena, da se je nekdo z vozilom v Kopru zaletel v steber. Na kraju so policisti ugotovili, da je 26-letni voznik iz okolice Izole zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom in čelno trčil v steber usmerjevalne table.
PRIMORSKA > Preizkus z alkotestom je pokazal rezultat 0,58 miligrama alkohola na litru izdihanega zraka, vendar se z rezultatom se ni strinjal. Odklonil je tudi strokovni pregled. Odvzeto mu je bilo vozniško dovoljenje, sledi obdolžilni predlog.
S skuterjem bežal pred policisti
Včeraj popoldne so policisti v Luciji opazili voznika mopeda piaggio zip, ki je vozil s preveliko hitrostjo proti Valeti. Voznika so ustavili na križišču odcepa za Podvozno cesto, ta pa je registrsko tablico privzdignil navzgor in pobegnil s kraja. Med begom je trčil tudi v službeno vozilo. Vozil je naprej po Senčni poti skozi tunel v Strunjan, po Parencani do tunela Jagodje. Voznik je zapeljal v tunel, zaradi blokade na drugi strani je obrnil nazaj proti Portorožu, kjer so ga pred tunelom ustavili.
Poskušal je peš pobegniti, a mu ni uspelo. Pri prijetju so bila uporabljena prisilna sredstva, saj se je aktivno upiral. Policisti so ugotovili, da je skuter vozil 16-letnik. Skuter bodo odpeljali na izredni tehnični pregled. Mladoletniku sledi obdolžilni predlog za več kršitev.
Trčil v stebričke
Včeraj ob 18.49 so očividci na cesti Ilirska Bistrica-Zabiče opazili vozilo, prevrnjeno na streho. Patrulja je na kraju z ogledom in zbiranjem obvestil ugotovila, da je 49-letnik z okolice Ilirske Bistrice vozil avto od Ilirske Bistrice proti Zabičam. V naselju Vrbica je izgubil oblast nad vozilom, zapeljal izven vozišča, pri tem pa trčil v tri obcestne betonske stebričke. Avto je po trčenju obstal na cesti na strehi. Voznika so poškodovanega odpeljali v izolsko bolnišnico, zanj je bil odrejen strokovni pregled. Ukrep bo znan po pridobitvi rezultatov strokovnega pregleda.
Nedovoljeno čez mejo
Na območju Kopra so policisti od torka do danes obravnavali pet oseb, ki so nedovoljeno prestopile mejo med Hrvaško in Slovenijo. Vse osebe so obravnavali ilirskobistriški policisti. Štiri osebe so že včeraj vrnili hrvaškim varnostnim organom, še eno pa bodo danes. Mejo so nedovoljeno prešli trije državljani Indije ter po en državljan Pakistana in Turčije.