Trije verižno trčili
Tudi zadnji konec tedna so zaznamovale kolone, ki so se vile proti morju in Hrvaški, pa tudi proti notranjosti Slovenije. Za dodaten zastoj je v soboto poskrbelo verižno trčenje v Gradišču pri Materiji.
PRIMORSKA > Na glavni cesti pred naseljem Gradišče pri Materiji se je v soboto nekaj po 14. uri zgodila prometna nesreča, v kateri so bila udeležena tri osebna vozila, ki so vozila iz smeri Obrova proti Kozini. V nesreči so bile poškodovane štiri osebe, sopotnica v enem izmed osebnih avtomobilov pa je ostala ukleščena v vozilu.
Po pozivu centra za obveščanje so se na mesto nesreče odpeljali gasilci PGD Materija in ZGRS Sežana. Ti so protipožarno zavarovali kraj nesreče, poškodovancem nudili prvo pomoč, s tehničnim posegom rešili ukleščeno osebo, na vozilih izklopili akumulatorje ter pomagali zdravstvenemu osebju pri prenosu poškodovancev v reševalna vozila. Zaradi nesreče je bila glavna cesta krajši čas zaprta za ves promet.
Včeraj okoli 12.30 se je v Logu pod Mangrtom ob trku z osebnim avtomobilom poškodoval kolesar. Ekipa nujne medicinske pomoči iz tolminskega zdravstvenega doma je kolesarja oskrbela in pripravila za transport s helikopterjem v ljubljanski klinični center. Bovški gasilci so pomagali pri oskrbi poškodovanega kolesarja in urejali promet.
Tolminski reševalci so morali oskrbeti tudi kolesarja, ki se je včeraj nekaj po 14. uri na parkirnem prostoru ob cesti Kobarid-Bovec, na izhodišču za slap Boka, zgrudil kolesar in se poškodoval.
V soboto nekaj pred 15. uro je v Zali, na cesti med Idrijo in Godovičem, padla motoristka in se poškodovala. Ponesrečeno avstrijsko državljanko so reševalci odpeljali v ljubljanski klinični center.
Motorist je padel tudi v petek proti večeru na cesti med Branikom in Preserjami. Reševalci so ga odpeljali na zdravljenje v šempetrsko bolnišnico. SK