Trojica ugrabiteljev moškega pustila v Preložah pri Lokvi, prijeli so jih v Bazovici
Italijanski varnostni organi so slovenski policiji že predali tri ugrabitelje, ki so včeraj sredi belega dne v Beli krajini ugrabili 79-letnega domačina.
LJUBLJANA > Gre za 25-letnega Maročana in dva 18-letna Alžirca, je na današnji tiskovni konferenci povedal Tomaž Peršolja iz uprave kriminalistične policije. Pojasnil je, da se je trojica z avtom ugrabljenega Belokranjca pripeljala do Prelož pri Lokvah. Avto so tam ustavili na makadamskem parkirišču in se peš odpravili proti Italiji. Ugrabitelji so sicer bili najprej štirje, nato pa je eden od njih nekje med potjo avto zapustil.
V Prelože je koprski OKC, ki je včeraj po 18. uri dobil obvestilo o ugrabitvi, poslal več policijskih patrulj, tja so odšli tudi koprski kriminalisti in pripadniki posebne policijske enote. Območje pa je preletaval tudi helikopter. Ker je bilo očitno, da se je trojica peš odpravila proti Italiji, so o trojici moških nemudoma obvestili tudi italijanske varnostne organe, kvesturo iz Trsta in tamkajšnjo mejno policijo. Kmalu po 20. uri so iz Italije že dobili obvestilo, da so pri Bazovici prijeli trojico moških, ki je ustrezala opisu. Pri sebi so imeli tudi predmete, ki so jih ukradli ugrabljenemu 79-letniku.
Peršolja je še povedal, da so nekaj po polnoči trojico že predali slovenski policiji, trenutno so v pridržanju. Dodal je še, da so policisti v Črnomlju trojico prebežnikov obravnavali že 29. aprila, po ilegalnem prehodu meje, naslednji dan pa so jih vrnili na Hrvaško.
Maročan in Afganistanca so 79-letnika v Beli krajini, v njegovem vinogradu, zvezali in naložili v prtljažnik njegovega vozila, nato pa so se vse do 18. ure vozili po državi, verjetno zato, ker niso poznali poti. V Preložah so 79-letnega moškega nato odvezali in zapustili ter mu vzeli torbico z dokumenti.
Preberite še:
“Srce mi je tolko, a sem bil tako stabilen, da sem naredil, kar so rekli”