Turnega smučarja je odnesel plaz

Kronika
, posodobljeno:

Turni smučar iz Tolmina je imel v soboto popoldne hkrati veliko smole in sreče. Na planini Zaprikraj na Kobariškem ga je med vzponom po zasneženem pobočju odnesel plaz, a je na srečo ostal na površju.

Poškodovanega turnega smučarja so z vojaškim helikopterjem odpeljali v šempetrsko bolnišnico
Poškodovanega turnega smučarja so z vojaškim helikopterjem odpeljali v šempetrsko bolnišnicoMiljko Lesjak, Grs Tolmin

ZAPRIKRAJ>V soboto zgodaj popoldne se je 54-letni Tolminec po jugozahodnem pobočju planine Zaprikraj s smučmi vzpenjal po zasneženem pobočju proti vrhu Vrata. V cik-cak vzponu je okoli 13.30 prišel do približno 1700 metrov nadmorske višine, takrat pa se je nad njim sprožil plaz, ki ga je zajel in odnesel proti planini Zepleč. Ustavil se je na 1350 metrih nadmorske višine. Sneg ga je le delno zasul, tako da se je iz snežne gmote rešil sam in takoj poklical na pomoč tolminske gorske reševalce.

“Povedal je, da ga je med vzpenjanjem odnesel plaz. Nosil ga je približno 300 metrov, a je ostal na površju,” je povedal načelnik GRS Tolmin Žarko Trušnovec, ki je takoj aktiviral 16 gorskih reševalcev, ki so iz različnih smeri krenili proti poškodovanemu turnemu smučarju, pridružil se jim je tudi policist iz gorske enote. Trušnovec je na pomoč poklical še vojaški helikopter z zdravnikom.

54-letnemu Tolmincu sta prva na pomoč priskočila avstrijska turna smučarja, ki sta se nad njim vzpenjala proti vrhu. Prekinila sta z vzponom in ga obvarovala pred podhladitvijo.

Poškodovanega smučarja je nato prevzela ekipa reševalcev z vojaškim helikopterjem in ga odpeljala v šempetrsko bolnišnico. Poškodoval si je gleženj, rebra in pljuča. Ekipa gorskih reševalcev je nato prišla do plazu, saj so hoteli poiskati smučarjevo opremo, a so našli le eno palico in eno smučko. SP