V BiH v povezavi z napadom v Zvorniku aretirali morebitnega sostorilca
V BiH so v povezavi z napadom na policijsko postajo v Zvorniku, v katerem je bil v ponedeljek ubit policist, aretirali morebitnega sostorilca. Kot so sporočili preiskovalci v Tuzli, ga bodo po zaslišanju predali tožilstvu BiH.
SARAJEVO > V državi so po napadu, ki ga oblasti označujejo za terorističnega, poostrili varnost.
Napad na policijsko postajo v kraju Zvornik v severnem delu BiH na ozemlju Republike srbske je v ponedeljek okoli 19. ure izvedel 24-letni Nerdin Ibrić iz Tuzle. Vdrl je na postajo in ob vzklikih “Alah je velik” začel streljati. Pri tem je ubil enega policista in dva ranil, nato pa je bil v obračunu s policijo ubit.
Ibrić naj bi bil pripadnik radikalnih islamistov v BiH, tako imenovane skupine vahabitov. Trenutno poteka preiskava, ali je deloval sam ali je bil del organizirane teroristične skupine, je v ponedeljek pozno zvečer povedal minister za notranje zadeve Republike srbske Dragan Lukač.
Tožilstvo BiH je sicer vzpostavilo posebno ekipo za preiskavo napada, v kateri so med drugim njihovi tožilci, pristojni za področje terorizma.
Danes aretirani moški je po pisanju medijev v BiH lani nekaj časa preživel v Siriji. Poleg tega je bil zaradi suma sodelovanja z Islamsko državo aretiran že septembra lani, navaja srbska tiskovna agencija Tanjug.
Kot je danes dejal Lukač, so razmere v Zvorniku mirne, preiskavo na prizorišču napada so že zaključili. So pa zaradi napada poostrili varnostne ukrepe v Sarajevu. Med drugim so pred diplomatska predstavništva namestili okrepljene ekipe posebne policije, poročanje spletnega portala Klix.ba povzema avstrijska tiskovna agencija APA.
Zvezna obveščevalno-varnostna služba OSA naj bi že pred tremi dnevi dobila prijavo, da se pripravlja teroristično dejanje in že v petek obvestila vse agencije o možnosti napada na policijske postaje v BiH.
STA