V slovenskem tovornjaku pol tone konoplje
Za rešetkami francoskega zapora se je znašel slovenski voznik tovornjaka. Minulo nedeljo so francoski cariniki v tovornjaku slovenskega prevoznika namreč odkrili dobre pol tone marihuane. Francosko sodišče je voznika že obsodilo na tri leta zapora.
THIONVILLE > O zasegu prepovedane droge je konec tedna poročala francoska carina. Njihovi agentje so 1. oktobra na počivališču Entrange, na avtocesti A13 od mesta Thionville proti Luksemburgu podrobno pregledali tovorno vozilo, ki ga je vozil slovenski šofer. Najprej so od njega zahtevali tovorni list, iz katerega je bilo razvidno, da iz Španije proti Nemčiji pelje oblačila. Ko so razprli ovoj na eni od palet, pa so ugotovili, da so v škatli vakuumsko pakirani paketi konoplje. Voznika so prijeli, tovorno vozilo pa zasegli in odpeljali v operativni center, ki ga ima francoska carina v kraju Metz. Cariniki so podrobno pregledali še ostali tovor in na paleti našli 43 paketov konoplje. Zasegli so skupno 518 kilogramov te prepovedane droge.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.