V Tubljah našel tankovsko mino

Kronika
, posodobljeno:

Včeraj zjutraj je občan na svoji parceli v Tubljah našel tankovsko mino. Pripadniki Državne enote za neeksplodirana ubojna sredstva, ki so posredovali na kraju, so ugotovili, da gre za vadbeno mino jugoslovanske izdelave.

Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična.ITF

KOPER > Neznani storilec je na Goriški ulici v Kopru včeraj okoli 10. ure izkoristil neprevidnost oškodovanca in mu ukradel kolo znamke nakamura, zelene barve. Kolo je vredno 500 evrov, sledi kazenska ovadba.

Na prehodu za pešce zbil peško

V divaškem krožišču je 73-letni voznik včeraj na prehodu za pešce spregledal 37-letno peško in jo zbil. Peško, ki se je ob padcu lažje poškodovala po glavi, so oskrbeli sežanski reševalci, policisti pa bodo zoper povzročitelja ukrepali po ugotovitvi vseh okoliščin.

V Volčji Dragi izginili bakreni žlebovi in bakreni kabli

Včeraj dopoldne so policisti obravnavali tatvino bakra v Volčji Dragi. Ugotovili so, da je neznani storilec v torek izpred ene od tamkajšnjih stanovanjskih hiš ukradel devet bakrenih žlebov in več deset metrov bakrenega kabla ter izginil neznano kam. Škoda je za približno 2000 evrov. Okoliščine kaznivega dejanja tatvine policisti še preiskujejo.

Med vožnjo povozil kovinski predmet in poškodoval pnevmatiko vozila

Včeraj okoli 9. ure so policisti prejeli obvestilo, da je voznik osebnega avtomobila na Ajševici povozil odpadel kovinski predmet na vozišču. 43-letni voznik je vozil iz Ozeljana proti naselju Kromberk in med vožnjo povozil kovinski predmet ter poškodoval desno pnevmatiko vozila. Prometni policisti so primer zaključili z uradnim zaznamkom za zavarovalnico.

Prometna nesreča med Tolminom in Kobaridom

Danes okoli 10. ure se je na glavni cesti Tolmin-Kobarid, pri križišču za naselje Kamno, zgodila prometna nesreča, v kateri se je ena oseba poškodovala, eno od udeleženih osebnih vozil pa zgorelo. 42-letni voznik avtomobila je trčil v 62-letno voznico osebnega avtomobila, ki je vozila proti Tolminu. V prometni nesreči je bil udeležen tudi 59-letni voznik kombija, ki je vozil za omenjeno voznico. Po trčenju obeh osebnih vozil je v njegovo vozilo odbilo avtomobil 62-letnice. Kasneje so predvidoma lažje poškodovano voznico oskrbeli v splošni ambulanti v Kobaridu in jo kasneje odpeljali na nadaljnje zdravljenje v šempetrsko bolnišnico. Policisti bodo zoper 42-letnega povzročitelja prometne nesreče podali ustrezen ukrep.

Italijan z audijem končal v jarku

Danes zjutraj je zdravstveno osebje obvestilo policiste o prometni nesreči, ki se je zgodila na Ajdovskem in v kateri je bil udeležen italijanski voznik osebnega avtomobila znamke audi. 23-letni voznik je vozil po lokalni cesti iz smeri naselja Brje proti kraju Potoče in med vožnjo zaradi neprimerne hitrosti z vozilom zapeljal v obcestni jarek. V prometni nezgodi se je voznik lažje poškodoval in so ga kasneje oskrbeli v šempetrski bolnišnici, 21-letni sopotnik v vozilu prav tako italijanski državljan, pa ni bil poškodovan. Povzročitelju nesreče bodo policisti izdali plačilni nalog.