Z motorjem je čelno trčil v avto

Kronika
, posodobljeno:

V nedeljo popoldne se je na cesti med Idrijo in Godovičem v Zali poškodoval 42-letni voznik motornega kolesa znamke honda, ki je zaradi neprilagojene hitrosti v ovinku čelno trčil v avtomobil.

Nedeljsko popoldansko nesrečo v Zali je povzročil motorist iz 
ajdovske občine, ki je prehitro pripeljal v oster desni ovinek in trčil 
v avtomobil.
Nedeljsko popoldansko nesrečo v Zali je povzročil motorist iz ajdovske občine, ki je prehitro pripeljal v oster desni ovinek in trčil v avtomobil.PGD Idrija

ZALA > Bila je minuta čez 16. uro v nedeljo, ko je počilo pri Zali. Idrijski prostovoljni gasilci in policisti so takoj odhiteli na kraj nesreče in ugotovili, da se je huje poškodoval 42-letni motorist iz ajdovske občine. Ko je vozil iz Godoviča proti Zali, je v desnem ostrem ovinku zaradi neprimerne hitrosti zapeljal naravnost in se zaletel v osebno vozilo, s katerim je iz nasprotne smeri peljal 37-letni Italijan.

Poškodovanemu motoristu so prvo pomoč nudili idrijski reševalci, ki so ga nato odpeljali na nadaljnje zdravljenje. Policistom in reševalcem so pomagali tudi idrijski prostovoljni gasilci. Kraj nesreče so požarno zavarovali, odklopili akumulatorje na poškodovanih vozilih, pomagali pri urejanju prometa ter očistili cestišče. V nesreči je bil udeležen še 27-letni voznik avtomobila z Gorenjske, ki je peljal za voznikom iz Verone. Pod njegovo vozilo se je po trčenju namreč zaletelo motorno kolo.

Ko bodo prometni policisti ugotovili vsa dejstva in bo znana teža poškodb, bodo zoper motorista, ki je povzročil nesrečo, ustrezno ukrepali.