Za nekdanje luške nadzornike hladen tuš z vrhovnega sodišča

Kronika
, posodobljeno:

Za nekdanje nadzornike Luke Koper, ki so pred 17 leti prižgali zeleno luč škodljivemu poslu s slovaškim holdingom TTI, je v teh dneh z vrhovnega sodišča prišel hladen tuš. Čeprav so še upali, da se bo sodni epilog, po katerem morajo plačati 16-milijonsko odškodnino, spremenil, je vrhovno sodišče njihove revizije zavrnilo. Tako je obveljala pravnomočna sodba koprskih sodnikov.

Sodna saga, povezana  s  spornim  nakupom  10-odstotnega  deleža   v    
slovaškem  holdingu TTI,    je  dobila epilog na  vrhovnem  sodišču.    Na  
fotografiji  (z  leve) Bojan  Zadel,  odvetnik  Marko  Globevnik, ki 
zastopa tri  nekdanje nadzornike,   in ostali  ob  prihodu  na  koprsko 
sodišče  pred dvanajstimi leti.
Sodna saga, povezana s spornim nakupom 10-odstotnega deleža v slovaškem holdingu TTI, je dobila epilog na vrhovnem sodišču. Na fotografiji (z leve) Bojan Zadel, odvetnik Marko Globevnik, ki zastopa tri nekdanje nadzornike, in ostali ob prihodu na koprsko sodišče pred dvanajstimi leti. TomaĹľ PrimoĹľiÄŤ/FPA

KOPER, LJUBLJANA > Na spletni strani vrhovnega sodišča so v začetku avgusta objavili anonimizirano odločbo, s katero je senat vrhovnih sodnikov, ki ga je vodil dr. Damjan Orož, zavrnil revizije sedmih nekdanjih nadzornikov Luke Koper. Na odločbi, ki so jo nadzorniki in njihovi odvetniki že nestrpno pričakovali, je sicer datum 8. julij, vendar odvetniki, ki smo jih kljub dopustniškemu času uspeli priklicati, z odločitvijo še niso bili seznanjeni, prav tako ne nekateri nekdanji nadzorniki.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.