Znova o spornem poslu z delnicami Intereurope
“Slišal sem, kar je rekla tožilka, pravno pa ne razumem,” je včeraj na začetku ponovnega sojenja na koprskem okrožnem sodišču sodnici Meri Mikac odgovoril Igor Bavčar, nekdanji prvi mož Istrabenza. “Razumem, ampak se ne strinjam,” pa je pripomnil soobtoženi Miroslav Golubić. Očitke tožilstva o škodljivem poslu z delnicami Intereurope sta ponovno zavrnila.
KOPER > Pred senatom, ki ga vodi sodnica Meri Mikac, se je leto in pol po razveljavitvi obsodilne sodbe začelo ponovno sojenje Igorju Bavčarju, nekdanjemu predsedniku uprave Istrabenza, in Miroslavu Golubiću, nekdanjemu predsedniku uprave Maksime Holding. Specializirano tožilstvo Bavčarju zaradi škodljivega posla z delnicami Intereurope iz leta 2007 očita zlorabo položaja in pravic, Golubiću pa da mu je pri tem pomagal. Istrabenz naj bi oškodovala za 3,7 milijona evrov, družbi Maksima Holding, ki jo je Bavčar lastniško obvladoval prek družbe FB Investicije, pa pridobila 3,16 milijona evrov nezakonite koristi.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.