Znova o zemljiškem dolgu na Časarjevih nepremičninah
Na koprskem okrožnem sodišču bodo morali znova presojati o tem, ali je nekdanji predsednik uprave Luke Koper Robert Časar na svoje nepremičnine fiktivno vpisal zemljiški dolg, težak pet milijonov evrov. Višje sodišče je namreč razveljavilo sodbo okrožnega sodnika, ki je zavrnil tožbo Luke Koper, s katero je ta vztrajala, da je zemljiški dolg na Časarjevih nepremičninah neveljavno vpisan. Kot imetnica zemljiškega pisma se je morala lani, že po sodbi okrožnega sodišča, razkriti Časarjeva žena.
KOPER > Med tistimi tožbami, ki jih je Luka Koper vložila proti Robertu Časarju in še nekaterim drugim članom nekdanje uprave, se je v njen prid končala tista, s katero je od nekdanjega prvega moža podjetja in nekdanjega novogoriškega nepremičninskega posrednika Marjana Mikuža terjala 2,24 milijona evrov odškodnine zaradi spornih poslov na Orleški gmajni. Po pravnomočni sodbi bi morala Časar in Mikuž Luki plačati omenjeni znesek, zato je Luka sprožila izvršbo.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.