Župan je še bolan

Kronika
, posodobljeno:

Na koprskem sodišču so včeraj dopoldne preklicali današnjo glavno obravnavo, na katero zaman vabijo koprskega župana Borisa Popoviča, ki je že od začetka aprila na bolniškem dopustu. Tudi tokratni vzrok za preložitev je zdravstveno stanje koprskega župana.

Na koprskem sodišču so včeraj dopoldne preklicali današnjo glavno obravnavo, na katero zaman vabijo koprskega župana Borisa Popoviča, ki je že od začetka aprila na bolniškem dopustu
Na koprskem sodišču so včeraj dopoldne preklicali današnjo glavno obravnavo, na katero zaman vabijo koprskega župana Borisa Popoviča, ki je že od začetka aprila na bolniškem dopustuZdravko Primožič/Fpa

KOPER> Koprsko tožilstvo v tem primeru Borisu Popoviču v obtožbi očita zlorabe uradnega položaja, ki naj bi jih zagrešil pred desetimi leti, povezane pa so z izborom organizatorja za koprsko Rumeno noč in s prenosom koncesije za mestno kopališče s podjetja B.P.C. na 13 d.o.o. Zaradi pomoči pri kaznivem dejanju zlorabe položaja je koprsko tožilstvo obtožilo tudi nekdanjega direktorja Lokalne turistične organizacije Igorja Vučiča, takratnega direktorja koprske Komunale Slavka Ferčka in ustanovitelja podjetja 13 Matijo Blažiča. Sodnik Julijan Glavina je že pred časom izločil tisti del zadeve, ki se nanaša na prenos koncesije, pri kaznivih dejanjih, povezanih z Rumeno nočjo, sta se zagovarjala le Vučič in Ferček, ki sta očitke tožilstva zavrnila, Popovič pa se je že na začetku sojenja zaradi bolezni opravičil.

Sodišče je postavilo sodnega izvedenca, ki je potrdil, da se Popovič ne more udeleževati sojenja. Na Mestni občini Koper so povedali, da je župan do nadaljnjega še vedno na bolniški. Sodišče je tako zaradi njegovih zdravstvenih težav današnjo obravnavo preklicalo.

Del očitkov iz obtožbe, povezanih z Rumeno nočjo, pa bo kmalu zastaral. Prvi del, zaradi katerega bi se morala zagovarjati Popovič in Vučič in je povezan z izborom podjetja Kisik za organizatorja Rumene noči, že junija, drugi del pa jeseni. SP