Danes starta deseti Blues festival Postojnska jama

Kultura
, posodobljeno:

S koncertom kitarista Tima Mitchella se bo v Postojni danes ob 20.30 začela deseta sezona mednarodnega Blues festivala Postojnska jama. Na četrtkovih blues večerih se bo na odru Jamskega dvorca zvrstilo pet vrhunskih izvajalcev svetovne blues scene.

S koncertom kitarista Tima Mitchella se bo v Postojni danes ob 20.30 začela deseta sezona mednarodnega Blues festivala Postojnska jama
S koncertom kitarista Tima Mitchella se bo v Postojni danes ob 20.30 začela deseta sezona mednarodnega Blues festivala Postojnska jama

POSTOJNA > Tudi tokrat je za izbor izvajalcev poskrbel umetniški vodja festivala Borut Bašin.

Tim Mitchell je kot multiinstrumentalist, igra namreč kitaro, bas in klaviature, zelo iskan glasbenik. Med drugim je nastopil tudi z Jamesom Brownom, Javierjem Vargasom, Carlosom Santano, Duddyem Guyem in s Princem.

Ljubiteljem bluesa se bo novembra predstavil kitarist Eric Gales, ki je od leta 2001 izdal že deset albumov.

Marca bo v Postojni nastopil Mike Wheeler iz Chicaga, aprila pa pričakujejo legendarnega glasbenika z umetniškim imenom Guitar Shorty (David Kearney).

Festival je v preteklih letih našel svoj krog ljubiteljev, ki se vedno znova vračajo v Postojno. Koncertov se povprečno udeleži 350 obiskovalcev, je povedal Dragan Kiković iz družbe Postojnska jama.

STA