Eseji, ki se lotevajo vsega od nasilja do trkov

Kultura
, posodobljeno:

Dragan Petrovec, Robert Simonišek, Stanislava Chrobakova Repar in Jure Jakob so letošnji nominiranci za Rožančevo nagrado za najboljšo esejistično zbirko. Nekaj dni pred uradno razglasitvijo dobitnika so se poklonili spominu na Marjana Rožanca, ki je delal in ustvarjal na Volčjem Gradu, o svojih delih pa so spregovorili v komenski knjižnici.

V komenski knjižnici se je  (z leve) Edvard Kovač pogovarjal z 
nominiranci Robertom Simoniškom, Draganom Petrovcem in 
Juretom Jakobom. Manjkala je le Stanislava Chrobakova 
Repar.
V komenski knjižnici se je (z leve) Edvard Kovač pogovarjal z nominiranci Robertom Simoniškom, Draganom Petrovcem in Juretom Jakobom. Manjkala je le Stanislava Chrobakova Repar. Petra Mezinec

KOMEN, VOLČJI GRAD > Letos sta venec pod spominsko ploščo pri hiši, kjer je med letoma 1980 in 1990 živel in delal Marjan Rožanc, položila dva izmed štirih letošnjih nominirancev za nagrado, Robert Simonišek in Jure Jakob.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.